wersja testowa serwisu

Trudne warunki na drogach. Trzy wypadki i wiele kolizji w powiecie piotrkowskim. Kilka osób rannych

240-123672
fot. KMP w Piotrkowie Trybunalskim

Do trzech wypadków drogowych doszło w poniedziałkowy wieczór na drogach powiatu piotrkowskiego. We wtorkowy poranek policjanci interweniowali również na miejscu kolizji drogowych. Policjanci apelują, o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach.

7 grudnia 2020 roku na drogach powiatu piotrkowskiego doszło do trzech wypadków drogowych. O pierwszym zdarzeniu dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie po godzinie 17:00. Funkcjonariusze pojechali do Gorzkowic, gdzie doszło do potrącenia pieszego. Na miejscu ustalili, że kierujący Oplem Astra, jadąc od strony miejscowości Gościnna, potrącił idącego lewą stroną drogi 52-letniego mężczyznę. W wyniku zdarzenia pieszy został przetransportowany śmigłowcem medycznym do szpitala w Łodzi. 22-letni kierujący był trzeźwy.

Do drugiego zdarzenia doszło tuż przed godziną 22:00 na drodze krajowej nr 91. Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący Volkswagenem Passatem, jadąc od strony miejscowości Milejów, wyjeżdżając na drogę krajową 91 nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu od Piotrkowa Trybunalskiego pojazdowi Seat Leon. W wyniku zdarzenia 49-letni kierowca Seata wraz z pasażerem trafili do szpitala. Jak się okazało 48-letni kierowca Volkswagena miał w organizmie prawie dwa promile. Mężczyzna został zatrzymany. Wkrótce usłyszy zarzuty.

Kolejne zdarzenie miało miejsce 8 grudnia 2020 przed godziną 1:00 w miejscowości Srock. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Seatem Cordoba, jadąc w stronę Piotrkowa Trybunalskiego, na łuku drogi z niewyjaśnionych okoliczności zjechał na przeciwległy pas, a następnie zderzył się czołowo z pojazdem ciężarowym. Kierujący Seatem został przewieziony do szpitala. W wyniku zdarzenia osobówka spłonęła. 42-letni kierowca ciężarówki był trzeźwy. Prowadzone w tej sprawie postępowanie wyjaśni czy przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach.

8 grudnia 2020 od wczesnych godzin porannych dyżurny otrzymał już wiele zgłoszeń o pojazdach, które z uwagi na oblodzoną nawierzchnie i niedostosowanie prędkości znajdowały się poza pasem jezdni. Policjanci apelują o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego oraz dostosowanie prędkości do warunków pogodowych. Śliska, oblodzona nawierzchnia w znacznym stopniu ogranicza przyczepność. Dozwolona prędkość w danym obszarze nie zawsze jest bezpieczna. W okresie jesienno-zimowym zwracajmy uwagę na warunki pogodowe.

Przypominamy również o zadbaniu o swoją widoczność po zmierzchu. Elementy odblaskowe oraz jasne ubrania pozwolą, że kierujący pojazdem zauważy nas z dalszej odległości i będzie miał czas na prawidłową reakcję.

Kierowanie pojazdów pod wpływem alkoholu to przestępstwo, a co najważniejsze nietrzeźwy kierujący stwarza realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: KMP w Piotrkowie Trybunalskim