wersja testowa serwisu

Trwa przebudowa DK91 w Łęczycy. Część miasta zostanie "schowana" za ekranami dźwiękochłonnymi

Trwa przebudowa DK91 w Łęczycy. Część miasta zostanie "schowana" za ekranami dźwiękochłonnymi

Cały czas trwa przebudowa drogi krajowej nr 91 w Łęczycy. W ostatnich dniach w okolicach ZSP nr 1 i KPP pojawiły się słupy. Mieszkańcy zaczęli zastanawiać się, jakie będą miały zastosowanie.

Trwa czternasty miesiąc przebudowy krajowej "dziewięćdziesiątki jedynki" w Łęczycy. Jak poinformował ELE24, Maciej Zalewski główny specjalista ds. komunikacji społecznej GDDKiA Oddział w Łodzi​, prace zaawansowane są w 60%. Wśród prac, które ostatnio wykonali drogowcy są m.in. słupy wzdłuż fragmentu ul. Ozorkowskie Przedmieście. Jak się okazuje, zostaną na nich zamontowane ekrany dźwiękochłonne.

- Obowiązek montażu ekranów na każdej z inwestycji, wynika z ustawy o ochronie środowiska. Zgodnie z raportem środowiskowym opracowanym na potrzeby tej budowy, wynika, że przekroczenia hałasu mogą dotyczyć okolic szkoły i KPP w Łęczycy - wyjaśnia przedstawiciel GDDKiA.

Wielu kierowców zastanawia się także, kiedy do całkowitego użytku zostaną oddane ronda przy wjazdach do Łęczycy. Obiekt południowy jest już niemal ukończony, natomiast znajdujący się na północy - wykonany w połowie.

- Jeśli nie będzie przeszkód natury technicznej, ronda zostaną przekazane do użytku w chwili ukończenia ale trudno na dziś wskazać konkretny termin - zaznacza Maciej Zalewski.

Pierwotnie prace miały trwać osiemnaście miesięcy, jednak termin ten wydłużył się o trzy miesiące. Jak dodaje specjalista ds. komunikacji społecznej GDDKiA Oddział w Łodzi, zmiany terminu wynikają z problemów związanych z warunkami gruntowymi i znaleziskami archeologicznymi, które zostały odkryte podczas prac. Przebudowa ma zakończyć się 7 grudnia.

Zobacz zdjęcia: