wersja testowa serwisu

Trwa wspaniała tenisowa passa zawodniczek MMKT Łęczyca

Zrzut-ekranu-2021-10-12-o-07.51.48
fot. MMKT Łęczyca

Po sukcesach na Kinder Joy of moving Tennis Trophy, w Europejskim Centrum Tenisowym w Warszawie, zawodniczki MMKT Łęczyca wzięły udział w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym, który odbył się w czterokortowej hali MOSiR w Pabianicach.

W kategorii U-12 dziewcząt, systemem grupowo-pucharowym wystąpiły dwie zawodniczki Miejskiego Młodzieżowego Klubu Tenisowego – Łęczyca: Nadia Jasińska oraz jedna z sióstr-bliźniaczek Alicja Aniszewska. Obie dziewczynki zagrały w grach pojedynczych oraz wspólnie, tworząc parę zagrały turniej deblowy.

Cała trzydniowa rywalizacja ułożyła się absolutnie wspaniale dla reprezentantek MMKT Łęczyca. Para deblowa Jasińska / Aniszewska, po wygraniu trzech kolejnych meczów, w sposób całkowicie dominujący wygrała całą rywalizację, pokonując w finale po zaciętym i wyrównanym meczu parę: Amelia Malicka / Anna Baran – Warszawa/Łódź – 7:6, 6:3.

Natomiast w grach pojedynczych Alicja Aniszewska dotarła do ćwierćfinału, gdzie przegrała z zawodniczką ze stolicy. Wyjątkową klasą dla siebie w całej rywalizacji singlowej okazała się liderka klubowa MMKT Łęczyca, Nadia Jasińska. Uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęczycy zagrała sześć kolejnych, zwycięskich gier, tracąc po drodze jedynie kilka gemów, by w finale turnieju bardzo skutecznie zrewanżować się Amelii Malickiej z Warszawy za finałową porażkę z ubiegłego tygodnia. Wynik finału to: Nadia Jasińska – Amelia Malicka 6:3, 6:4.