wersja testowa serwisu
  • BHP Łęczyca
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24
  • Restauracja

Trwa zbiórka na lek dla Mai. Potrzeba ponad 9 mln złotych

hap37-1594757618
fot. Urząd Miejski w Rzgowie

Maja to zaledwie czteromiesięczna dziewczynka, mieszkanka Woli Rakowej, chora na SMA 1 - rdzeniowy zanik mięśni. Tylko bardzo kosztowny lek wart ponad 9 mln zł jest w stanie zatrzymać jej chorobę. Lek podawany jest tylko raz w życiu, ale koszt przerasta możliwości finansowe rodziców, którzy dla swojego dziecka zrobią wszystko, aby je uratować. Strażacy z gminy Rzgów postanowili, że również wesprą Maję i w niedzielę 12 lipca podczas mszy świętych w kościele pw. św. Stanisław Biskupa i Męczennika w Rzgowie zbierali pieniądze na ten najdroższy lek.

- Mieszkańcy gminy nie zawiedli i tym razem wspierali "małą pszczółkę" z Woli Rakowej - poinformował Janusz Pacześniak, naczelnik OSP w Starowej Górze. - Przy okazji druhowie i druhny Ochotniczej Straży Pożarnej w Kalinie, Grodzisku, Bronisinie Dworskim i w Starowej Górze składają mieszkańcom serdeczne podziękowanie za poparcie szlachetnej akcji.

- Niedzielna kwesta zorganizowana przez strażaków przyniosła 9815 złotych – mówi Agnieszka Woźna z rodziny Mai Kwiatkowskiej, współprowadząca kwestę. - Tydzień temu prowadziliśmy zbiórkę w Polrosie , a jej efekt to 2005 złotych. Dwa tygodnie wcześnie w sobotę i w niedzielę mieszkańcy i przyjezdni wrzucili 20 100 złotych do puszek na terenie hal Ptaka oraz po niedzielnym nabożeństwie. W czasie roztańczonego happeningu z udziałem Zespołu Pieśni Tańca „Rzgowianie" przed siedzibą Gminnego Ośrodka Kultury w Rzgowie - do puszki trafiło 1229 złotych.

Akcja zatacza w gminie Rzgów coraz szersze kręgi. OSP w Kalinie licytuje na fb piłkę meczową i koszulkę klubową z autografami byłych piłkarzy RTS Widzew. Licytacja ma potrwać do 22 lipca.

Maję można również wspierać wpłacając datki pod adresem: http://www.siepomaga.pl/maja.

Zachęcamy również do dołączenia do grupy na facebooku - Wyrywamy Pszczółkę Maje ze szponów SMA1 - grupa wsparcia, gdzie zamieszczane są informacje o aktualnie odbywających się zbiórkach i akcjach na rzecz Mai.

Według stanu na 14 lipca dla Mai dzięki akcji udało się zebrać 1 milion 427 tysięcy złotych.

źródło: UM Rzgów