Trwają "Bezpieczne ferie" z łęczyckimi policjantami

261-162262
fot. KPP w Łęczycy

Uczniowie korzystają z długo wyczekiwanego zimowego wypoczynku. Aby upłynął on pod hasłem „Bezpieczne Ferie" policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy odwiedzili dzieci przebywające na półkoloniach w łęczyckim domu kultury.

Dom Kultury w Łęczycy jest organizatorem zimowych półkolonii dla uczniów odpoczywających po pierwszej połowie roku szkolnego. 16 stycznia 2023 roku w trosce o bezpieczeństwo odwiedzili ich policjanci z łęczyckiej komendy. Tematem prelekcji było bezpieczeństwo podczas zabaw poza domem, jak również przestrzeganie przed niebezpieczeństwem w domu. 

- Policjantka przypominała o korzystaniu z przejść dla pieszych i obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa czy korzystania z fotelików podczas jazdy. Informowała, jak zachować się w przypadku, gdy dojdzie do niebezpiecznych sytuacji z obcymi osobami i jak ich uniknąć oraz gdzie szukać pomocy. Ponadto przypomniała wszystkim o ważnych telefonach alarmowych wykorzystywanych w sytuacjach zagrożenia. Chodź prawdziwej zimy jeszcze nie widać nie zapomniała o wskazówkach dotyczących wchodzenie na zamarznięte zbiorniki wodne - mówi asp.szt. Mariusz Kowalski.