wersja testowa serwisu

Trzy kolizje w ciągu godziny. Policjanci z Opoczna apelują o ostrożność

Policja

W tym samym czasie na drodze krajowej nr 12 doszło do dwóch kolizji drogowych. Oba zdarzenia drogowe miały miejsce 7 lipca 2020 roku o godzinie 9.15 w Radoni, Tego samego dnia kilkadziesiąt minut później, ale już na drodze krajowej nr 74 doszło do zderzenia dwóch ciężarówek.

23-letni obywatel Ukrainy, kierując samochodem Renault Megane nieprawidłowo wyprzedzał i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym Volkswagenem, który prowadziła 27-letnia mieszkanka powiatu opoczyńskiego. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

W tym samym czasie na tej samej drodze, 33-letnia kierująca Skodą Octavia nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i zderzyła się z 73-letnią rowerzystką. Na szczęście kierującej jednośladem nic poważnego się nie stało. 33-latka za spowodowanie kolizji, ukarana została mandatem karnym.

Kilkadziesiąt minut później, tym razem na drodze krajowej nr 74 w miejscowości Solec, 32-letni mieszkaniec powiatu łódzkiego, kierując ciężarowym Iveco, także w wyniku nieprawidłowego wyprzedzania doprowadził do zderzenia z ciężarowym Volvo, kierowanym przez 51-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego. Kierujący Iveco za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem karnym.

Wszyscy uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

- Jak pokazują policyjne statystki najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych oprócz nadmiernej prędkości jest właśnie nieprawidłowe wyprzedzanie i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Manewr wyprzedzania jest jednym z najtrudniejszych i najniebezpieczniejszych manewrów wykonywanych w ruchu drogowym, dlatego też w trakcie jego wykonywania należy zachować szczególną ostrożność - informuje asp.szt. Barbara Stępień z KPP w Opocznie.