wersja testowa serwisu
  • BHP Łęczyca
  • Restauracja
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24

Policja znalazła właściciela - trzy nastolatki z Łęczycy, które zdemolowały działkę, odpowiedzą przed sądem

Zrzut-ekranu-2020-03-30-o-20.08.06

​Miesiąc temu, w naszym serwisie informowaliśmy o trzech 15-latkach, które zdewastowały jedną z działek na terenie Łęczycy, po czym pochwaliły się ze swojego przestępstwa w internecie.

Wideo błyskawicznie przechwyciła łęczycka policja, która stale monitoruje zasoby internetu pod kątem podobnych wydarzeń.

Po czterech tygodniach postepowania wiemy, że trzy 15-latki, uczennice łęczyckiej szkoły średniej, odpowiedzą przed sądem.

- Postępowanie dotyczące uszkodzenia mienia zostało zakończone przekazaniem akt sprawy do Sądu Rejonowego w Łęczycy. Z uwagi, iż sprawcy to osoby nieletnie, sprawą zajmie się III Wydział Rodzinny i Nieletnich. Policjanci dotarli do właściciela, po tym jak ustalili miejsce zdarzenia wskazane przez nastolatki. Zgodnie z Ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich, czynności z nieletnimi w sprawie tego zdarzenia były wykonane w jednostce policji z udziałem opiekunów prawnych - informuje asp. Mariusz Kowalski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy.

Nastolatki w trakcie przesłuchania nie były już tak odważne, jak podczas kręcenia wideo. Wykazały skruchę, pojawiły się łzy.

O dalszym przebiegu postępowania w tym temacie, będziemy informowali na bieżąco.

Zobacz wideo: