Trzy osoby ranne po wypadku w Witoni. Policja podała wstępne ustalenia

16E89C35-CD88-489A-87A0-B157DA9E0B80

Policjanci z łęczyckiej komendy pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na ulicy Promiennej w Witoni. Wskutek zderzenia z autem troje pieszych z obrażeniami ciała trafiło do szpitala. 

Jak informowaliśmy wczoraj na łamach ELE24, 13 marca około godziny 19:00 w Witoni doszło do wypadku, w wyniku którego rannych zostało kilka osób. Dzisiaj (14 marca) Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy wydała komunikat w tej sprawie.

- Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 49-letni kierowca Audi, jadąc z Witoni w kierunku Józefowa, zauważył siedzącego na jezdni mężczyznę. Chcąc udzielić pomocy 41-latkowi zatrzymał pojazd i wraz z 44-letnią pasażerką wysiedli z pojazdu. W znajdujących się na jezdni pieszych wjechał samochód osobowy marki Fiat, którego 59-letni kierowca jechał w kierunku Witoni - relacjonuje asp. sztab. Mariusz Kowalski. - Troje pieszych z obrażeniami ciała zostało przetransportowanych do szpitali. Poza 41-latkiem wszyscy uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. 

Na miejscu pracowały służby ratunkowe, w tym kilka zastępów straży pożarnej z powiatów łęczyckiego i kutnowskiego, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz załoga śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Droga na czas pracy policjantów i biegłego była zablokowana. Dokładne okoliczności tego wypadku wyjaśni postępowanie prowadzone przez łęczyckich policjantów pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Łęczycy.

Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do poważnego w skutkach zdarzenia, w których poszkodowani tracą nie tylko zdrowie, ale i życie. Pamiętajmy, bezpieczeństwo na drogach zależny od nas samych.

Zobacz zdjęcia: