Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Błoniu pomagają potrzebującym

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Błoniu wsparli Grupę Zwierzoluby Łęczyca
fot. nadesłane

Społeczność Szkoły Podstawowej w Błoniu wsparła działania Grupy Zwierzoluby Łęczyca oraz włączyła się w akcję Motomikołajki organizowaną przez Stowarzyszenie Motocykliści Łęczyca.

Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Błoniu nie pozostają obojętni na potrzebujących. W ostatnich dniach przekazali dary dla dzieci z Domów Dziecka oraz bezdomnych zwierząt.

- Dziękujemy dzieciom, radzie pedagogicznej, rodzicom oraz dyrekcji - Ilonie Sawickiej. W szczególności podziękowania należą się koordynatorom zbiórki, Natalii Niedomagale oraz Izabeli Wiśniewskiej. Dary ze zbiórki trafią do tych najbardziej potrzebujących braci mniejszych - mówi Agnieszka Gierowska z Grupy Zwierzoluby Łęczyca.

- Stowarzyszenie Motocykliści Łęczyca pomału kończy zbiórkę darów dla Domów Dziecka. Cieszymy się bardzo z hojności mieszkańców, a zwłaszcza z tego, że w tak trudnym okresie, jakim przystało nam być, nie pozostali obojętni na losy tych słabszych, bezbronnych. Piękne serca pokazali uczniowie Szkoły Podstawowej w Błoniu, którzy dzielą się dobrem nie tylko z dziećmi, ale również nie zapomnieli o bezdomnych zwierzętach. Karmą, kocami, artykułami dla zwierząt wsparli działającą lokalnie grupę Zwierzoluby Łęczyca. To kolejny przykład, że w grupie siła, a siła jest w Nas.Jako motocykliści wspieramy takie działania i liczymy, że więcej osób przyłączy się do tego typu działań - dodaje Aneta Nawrocka ze Stowarzyszenia Motocykliści Łęczyca.

Podczas przekazania zebranych darów odbyła się także rozmowa przedstawicielek Zwierzolubów i Motocyklistów z podopiecznymi Szkoły Podstawowej w Błoniu. Tematem były m.in. bezdomność zwierząt oraz ich pobyt w Schroniskach.

- Byłyśmy pod wrażeniem, wręcz zachwycone i wzruszone, jak ogromną wiedzę na temat zwierząt posiadają dzieci z tej szkoły. Dziękujemy. Bo siła jest w nas - dodaje Agnieszka Gierowska.