wersja testowa serwisu
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24
  • BHP Łęczyca
  • Restauracja

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Łęczycy na praktykach w ...Hiszpanii

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Łęczycy na praktykach w ...Hiszpanii

Kilkudziesięcioosobowa grupa uczniów z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Łęczycy w ubiegłym tygodniu udała się na staże zagraniczne do ...Hiszpanii.

Wiele osób zastanawia się, kto podjął tak niezrozumiałą i nieodpowiedzialną decyzję o odbyciu praktyk w tak trudnym czasie, w miejscu, gdzie wiele osób zakażonych jest koronawirusem. Do naszej redakcji docierają wiadomości od łęczycan, którzy zarówno martwią się o uczniów, jak i obawiają się ich powrotu do domów.

Jak podczas wczorajszej Sesji Rady Powiatu Łęczyckiego poinformował Starosta Łęczycki, Janusz Mielczarek, przed wyjazdem podopiecznych ZSP nr 1 zachowano wszelkie środki ostrożności i poinformowano ich o aktualnej sytuacji. Mimo wszystko, odnosząc się do zaleceń resortu zdrowia, niesmak pozostaje.

Uczniowie mają o wiele szybciej powrócić do kraju. Dzisiaj ma rozpocząć się ich podróż. Zgodnie z wczorajszymi informacjami Premiera Mateusza Morawieckiego, będą musieli przejść obowiązkową, dwutygodniową kwarantannę domową.

Wczoraj (13 marca) w godzinach porannych poprosiliśmy o oficjalne stanowisko w tej sprawie zarówno władze powiatu łęczyckiego, jak i dyrekcję Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Łęczycy. Niestetety, żadna ze stron nie udzieliła nam odpowiedzi.