wersja testowa serwisu
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24
  • BHP Łęczyca
  • Restauracja

Uczniowie ZSP nr 1 przechodzą kwarantannę w szkole. Ale nie wszyscy

b2ap3_thumbnail_4

Wczoraj (14 marca) 48 uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Łęczycy wróciło z praktyk zagranicznych z Hiszpanii. Uczniowie mieli tam spędzić cztery tygodnie, jednak do Łęczycy wrócili po niespełna tygodniu - to efekt panującego zagrożenia związanego z koronawirsuem.

Wczoraj kilkukrotnie informowaliśmy o tej sprawie. Rodzice dzieci byli zaniepokojeni faktem, że kwarantanna ich pociech ma odbyć się w rodzinnych domach, co według nich było kompletną bzdurą. W takich przypadku wszyscy domownicy musieliby ograniczyć kontakty zarówno ze sobą, jak i sąsiadami. Rodzice obawiali się zarówno o swoje dzieci, siebie samych, jak i innych mieszkańców powiatu łęczyckiego.

Po uzyskaniu wytycznych z Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego, Starosta Łęczycki wyszedł naprzeciw oczekiwaniom rodziców i zaproponował przeprowadzenie kwarantanny w budynku ZSP nr 1 w Łęczycy, gdzie grupa uczniów wraz z opiekunami dotarła wczoraj (14 marca) po godzinie 22:00.

Z informacji potwierdzonych przez Starostę Łęczyckiego wynika, że troje rodziców nie zdecydowało się na izolację swoich dzieci wraz z pozostałymi w budynku szkoły i zabrało je do swoich domów.

Pozostałe 45 osób oraz opiekunowie razem z dyrektorem przejdą dwutygodniową kwarantannę w szkole.

...

Nowe ele24 - Wiadomości - Decyzja Starosty łęczyckiego w sprawie dzieci wracających z Hiszpanii

W Starostwie Powiatowym w Łęczycy odbyło się spotkanie rodziców uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Łęczycy wracających z praktyk w Hiszpanii. Podczas spotkania głos zabrał Starosta Łęczycki, Janusz Mielczarek, który przybliżył aktualną sy