Udany start zawodników MKLA w Mityngu Kwalifikacyjnym w Łodzi

IMG_757_20220518-055048_1

Dobrą skuteczność startową zaprezentowali zawodnicy MKLA Łęczyca podczas Mityngu Kwalifikacyjnego Łódzkiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki. Mimo trudnych warunków, zimnego porywistego wiatru, uzyskali szereg wartościowych rezultatów, gwarantujących udział w Mistrzostwach Polski.

Drugie miejsce w rzucie dyskiem U-18, z bardzo dobrym wynikiem (35.82 m), zajęła Oliwia Kępska. Wynikiem tym łęczycka miotaczka aż o pięć metrów poprawiła rekord życiowy. Była także najlepsza w pchnięciu kulą (12.26 m). W skoku wzwyż zwyciężył Mikołaj Szczęsny (2.08 m), trzeci był Sebastian Antosiak (1.80 m), czwarty - Michał Boczkowski (1.80 m), s piąty - Szymon Pawłowski (1.75 m). Sebastian Antosiak z powodu lekkiej kontuzji stopy wycofał się po pierwszym skoku z konkursu.

W biegu na 110 metrów przez płotki U-18 najlepszy był Hubert Woźniak (14.96 s). W rywalizacji U-16 drugie miejsce zajął Juliusz Koperski (17.50 s). Dobrą formą popisała się młodziczka Wiktoria Idczak. Zajęła drugie miejsca w biegach na 80 m przez płotki (13.21 s) oraz 100 m (13.00 s). Maria Czarnecka uplasowała się na drugiej pozycji pchnięcia kulą 3 kg w roczniku U-16 (9.50 m). Trzecie miejsce w tym samym roczniku w konkursie chłopców zajął z rekordem życiowym (10.32 m) Wiktor Głodek. Na tej samej pozycji ukończyli rywalizację U-18 Jakub Nawrocki (11.13 m), oraz Jakub Grabski w biegu na 200 m (23.18 s).