wersja testowa serwisu

Ugodził nożem kolegę. Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Zrzut-ekranu-2021-05-04-o-12.11.30

Policjanci zatrzymali pięciu obywateli Ukrainy, którzy uczestniczyli w libacji alkoholowej podczas której 25-latek został ugodzony nożem. Ranny mężczyzna trafił do szpitala, gdzie wykonano operacje ratującą jego życie. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara nie krótsza niż 8 lat, 25 lat albo nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Popołudniu, 2 maja 2021 roku dyżurny radomszczańskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie, że w jednym z domów przy ulicy Krakowskiej w Radomsku został ugodzony nożem młody mężczyzna. Skierowany na miejsce patrol policyjny ustalił, że pokrzywdzony to 25-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna z raną kłutą klatki piersiowej został zabrany do szpitala. Po wykonanej operacji jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Mundurowi ustalili, że pokrzywdzony wraz z kolegami uczestniczył w libacji alkoholowej. Policjanci dowiedzieli się, że czterej pozostali imprezowicze to również obywatele Ukrainy. Mężczyźni znają się, gdyż wynajmują wspólnie mieszkanie i razem pracują. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami żaden z nich nie potrafił powiedzieć, jak doszło do tego zdarzenia. W związku z powyższym trafili do policyjnego aresztu. Każdy z nich miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Śledczy zabezpieczyli nóż kuchenny, którym został ugodzony 25-latek, przesłuchali świadków, wykonali oględziny miejsca, uzyskali i analizowali wiele informacji. Zgromadzony w wyniku intensywnej pracy materiał dowodowy pozwolił na wytypowanie sprawcy tego przestępstwa. Podejrzany podczas rozmowy z funkcjonariuszami przyznał, że pokłócił się z kolegą o to, który z nich ma zapłacić za alkohol. 4 maja prokurator nadzorujący postępowanie przedstawił

38-letniemu Ukraińcowi zarzut usiłowania zabójstwa. Jednocześnie złożył do sądu wniosek o zastosowanie wobec sprawcy tymczasowego aresztowania. Za zarzucany czyn 38-latkowi grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Radomsko