wersja testowa serwisu
  • Restauracja
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24
  • BHP Łęczyca

Uniejowscy sportowcy wrócili z obozu

nastrone-20-1024x768

W dniach 1-8 lipca 2020 r. 46-cio osobowa grupa, głównie wychowanków Uniejowskiej Akademii Futbolu Ebiego Smolarka, przebywała na obozie sportowym. Jako miejsce pobytu tegorocznego obozu wybrano Bieszczady, a dokładniej miejscowość Weremień koło Leska, w kompleksie rekreacyjno-wypoczynkowym „LeskoSki”. 

Podczas obozu jego uczestnicy, pod okiem trenerów i opiekunów, brali udział w codziennych treningach piłkarskich na obiektach Sanovii Lesko, a także w emocjonujących rozgrywkach siatkarskich. Nie zabrakło niezwykle ciekawych wycieczek z przewodnikiem, m.in. na Zaporę Wodną w Solinie, Punkt Widokowy w Polańczyku oraz wędrówki na Hasiakową Skałę (1228 metrów n.p.m.) w Paśmie Połoniny Wetlińskiej. Tak jak w poprzednich latach, tak i w tym roku organizatorzy obozu – Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni, zadbało o regionalno-kulturalne akcenty związane z miejscem obozu. Tym razem Ratownik Górski, Pan Leszek Mnich przybliżył wiele intrygujących legend oraz prawdziwych, mrożących krew w żyłach historii związanych ze zwierzętami zamieszkującymi Bieszczady. Uczestnicy, na tzw. zajęciach surwiwalowych, próbowali także swych sił w budowaniu leśnych szałasów i rozpalaniu ogniska za pomocą krzesiwa. Obóz był wyjątkowy z uwagi na działania chroniące przed COVID – 19. Wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami i trenerami korzystali, zgodnie z aktualnymi zaleceniami, z maseczek, robiony był także pomiar temperatury, a także dezynfekcja rąk oraz sprzętu sportowego.

Tegoroczny wyjazd to czwarty obóz organizowany przez Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni. W poprzednich latach usportowione dzieci za sprawą stowarzyszenia miały możliwość poznać Góry Stołowe (obóz w okolicach Nowej Rudy – 2017 rok), Tatry (obóz w Zębie – 2018 rok) oraz Pieniny (obóz w Krościenku – 2019 rok).

Wyjazd w Bieszczady był możliwy dzięki wsparciu Uzdrowiska Termalnego Uniejów, PGK TERMY Uniejów Sp. z o.o., firmy K-FLEX Sp. z o.o., Spółdzielni Mleczarskiej MLECZWART w Wartkowicach, PHU BARAS w Świnicach Warckich oraz sklepu Sportowego OLIMPIKO w Uniejowie.

Zachęcamy do śledzenia na bieżąco aktywności uniejowskich sportowców na profilu Uniejowskiego Stowarzyszenia Aktywni na facebooku: www.facebook.com/Uniejowskie-Stowarzyszenie-Aktywni

Źródło: UM Uniejów