wersja testowa serwisu

Uroczyste podsumowanie XXII Przeglądu Orkiestr Dętych Powiatu Łęczyckiego za nami

dsc1916
fot. Marlena Strychalska

W niedzielę, 11 lipca na kompleksie boisk Orlik 2012 w Świnicach Warckich miało miejsce uroczyste podsumowanie XXII Przeglądu Orkiestr Dętych Powiatu Łęczyckiego.

Tegoroczna XXII edycja Przeglądu Orkiestr Dętych, z racji obostrzeń pandemicznych, odbyła się w formie zdalnej, polegającej na przesłaniu organizatorowi Przeglądu - Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Świnicach Warckich nagrań video z dwoma utworami wykonanymi przez każdą zgłoszoną do Przeglądu Orkiestrę Dętą, działającą na obszarze powiatu łęczyckiego. Nagrania te prezentowane są m.in. w TYM MIEJSCU, a zmontowane w jedno nagranie prezentowane będą również na stronach: Gminy Świnice Warckie oraz Centralnego Łuku Turystycznego. Współorganizatorami Przeglądu, jak co roku była m.in. Gmina Świnice Warckie.

Do tegorocznej edycji Przeglądu zgłosiło się w 10 orkiestr Dętych. Każda Orkiestra otrzymała pamiątkowy puchar oraz nagrody: dla orkiestry, dla kapelmistrza oraz dla najstarszego i najmłodszego muzyka w orkiestrze. W trakcie wręczania nagród prezentowane były fragmenty nagrań każdej Orkiestry.

Organizatorzy dziękują wszystkim Orkiestrom za podjęcie wyzwania, które zaowocowało tak wspaniałymi nagraniami!

źródło: GOK w Świnicach Warckich

Zobacz zdjęcia: