wersja testowa serwisu

Usuwanie wyrobów azbestowych w gminie Łęczyca. Zdobądź dofinansowanie na ten cel

Usuwanie wyrobów azbestowych w gminie Łęczyca. Zdobądź dofinansowanie na ten cel

Wójt Gminy Łęczyca informuje o tworzeniu listy osób zainteresowanych dofinansowaniem prac polegających na usuwaniu wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Łęczyca w 2021 roku i dotyczy wyłącznie wyrobów zmagazynowanych na terenie posesji. Dofinansowanie obejmuje koszty związane z przygotowaniem do transportu, transportem i utylizacją wyrobów zawierających azbest.

W związku z powyższym osoby zainteresowane usunięciem wyrobów zawierających azbest zdemontowanych i zmagazynowanych na terenie posesji mogą złożyć stosowną informację w terminie do dnia 25 marca 2021 r. – wzór formularza do pobrania w załączniku.

Dodatkowo w związku z wymogami Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi proszę o wykonanie dokumentacji fotograficznej posiadanego azbestu i przesłanie zdjęcia/zdjęć na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (podpisanych w sposób umożliwiający identyfikację tj. imię nazwisko lub adres).

Po ustaleniu listy osób ubiegających się o dofinansowanie Wójt Gminy Łęczyca wystąpi do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi o przyznanie dotacji.

W przypadku uzyskania dofinansowania z WFOŚiGW w Łodzi realizację przedsięwzięcia planuje się w okresie wrzesień – listopad 2021 r.

Realizacja zadania będzie zależna od uzyskania dofinansowania oraz liczby osób zainteresowanych odbiorem wyrobów zawierających azbest.

Pliki do pobrania:

źródło: UG Łęczyca