wersja testowa serwisu

Uszkodzone budynki, powalone drzewa i zerwane linie energetyczne. Strażacy usuwają skutki nocnych burz

Uszkodzone budynki, powalone drzewa i zerwane linie energetyczne. Strażacy usuwają skutki nocnych burz
fot. OSP Świnice Warckie

Nocne burze w województwie łódzkim spowodowały wiele zniszczeń. Od kilku godzin w akcjach uczestniczą także strażacy.

Jak poinformował oficer prasowy KW PSP w Łodzi, mł. bryg. Jędrzej Pawlak, do godziny 7:00 strażacy z województwa łódzkiego odebrali 144 zgłoszenia. Najwięcej dotyczyło powiatów: sieradzkiego (50) i poddębickiego (29). Jak udało nam się dowiedzieć, zgłoszenie dotyczą również powiatu łęczyckiego.

Do tej pory strażacy z JRG Łęczyca, jak i Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu całego powiatu odebrali dwadzieścia zgłoszeń. Jak podaje asp. mgr Grzegorz Sobiński, oficer prasowy KP PSP w Łęczycy, głównie dotyczyły one nadłamanych konarów, powalonych drzew i zerwanych linii energetycznych.

Doszło także do poważniejszych zdarzeń. Na terenie gmin: Grabów i Świnice Warckie doszło do uszkodzenia budynków. Kolejne zgłoszenia cały czas napływają. Jak zapowiadają meteorolodzy, zapowiada się niespokojny dzień, apelujemy o zabezpieczenie swojego mienia.

Poniżej zdjęcia z działań Ochotniczej Straży Pożarnej w Świnicach Warckich. Posiadasz inne zdjęcie i chcesz się nimi podzielić? Wyślij je na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zobacz zdjęcia: