wersja testowa serwisu

Victoria rawskich Rycerzy Kolumba

20210515_194944

W sobotni wieczór powiększyło się grono Rycerzy Kolumba w Rawie Mazowieckiej. Specjalnym obrzędem zostali wprowadzeni do tej pierwszej w diecezji wspólnoty panowie: Julian i Sebastian.

Obrzęd poprzedziła Msza św. sprawowana w Kaplicy Dusz Czyśćcowych przy Rawskiej Farze. Przewodniczył jej ks. Bogumił Karp - miejscowy proboszcz, który w homilii ukazał istotę bycia rycerzem - odważna służba Bogu i ludziom oraz codzienne podejmowanie walki z egoizmem.

- Po przyjęciu nowych kandydatów grono rawskich rycerzy powiększyło się do liczby 21 członków. Taka ilość pozwoli usamodzielnić się naszym Rycerzom, którzy do tej pory przynależeli do Rady Rycerzy w Tomaszowie Mazowieckim. Pan Daniel, odpowiadający za rawskich rycerzy dziękował naszym patronom z Tomaszowa, którym przewodził Wielki Rycerz tej rady - p. Krzysztof. Włożyli oni bowiem, jak dodał ks. proboszcz bardzo dużo pracy w to, aby rawska wspólnota rozwijała się ku samodzielności - informuje ks. Bogumił Karp.

W tych dniach zostanie skierowana informacja do Najwyższego Rycerza rezydującego w USA. Tam też zostanie zarejestrowana rawska rada i otrzyma ona kolejny numer. Czynności formalne potrwają ok. miesiąca. Później będzie zebranie wszystkich rycerzy z Rawy Mazowieckiej, podczas, którego dokonają oni wyborów osób odpowiedzianych za poszczególne działania.

Rycerze z Rawy Maz.zachęcają mężczyzn do przystąpienia do zakonu Rycerzy Kolumba. Najbliższe spotkanie będzie we wtorek - 18 maja po Mszy sw. o 18:00 w sali pod dzwonnicą.