wersja testowa serwisu

W Bełchatowie powstał punkt drive-thru

covid_testy-1150
fot. Urząd Miasta Bełchatów

Mobilny punkt pobrań do badań w kierunku koronawirusa stanął w Bełchatowie. Miasto zorganizowało go w porozumieniu z bełchatowskim sanepidem i wojewodą łódzkim. Badane są w nim osoby, które wyznaczyła Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna.

Punkt mobilnych wymazów działa na parkingu przy ul. Staszica – w rejonie boisk treningowych. Skorzysta z niego około stu osób skierowanych przez bełchatowski sanepid. Badania będą przeprowadzane w czwartek, 25 czerwca. Jeśli jednak zajdzie taka potrzeba niewykluczone, że miasto ponownie zorganizuje taką formę pobierania próbek.

- Po tym, jak w Grocholicach stwierdzono ognisko zakażenia koronawirusem wiele osób zostało objętych kwarantanną. Część z nich została już przebadana. Aby przyspieszyć diagnostykę u kolejnych mieszkańców, a także by zaoszczędzić im wizyt w szpitalu zorganizowaliśmy mobilny punkt pobrań. Dzięki temu bełchatowianie nie muszą szukać punktów drive-thru w innych miastach – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. – Jestem przekonana, że w ten sposób szybko uda się ustalić osoby chore i zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa w naszym mieście – dodaje prezydent Czechowska.

Pobranie wymazu w mobilnym punkcie trawa tak naprawdę chwilę.

– Przebiega to sprawnie. Wszystko odbywa się bez wysiadania z pojazdu. Najpierw sprawdzana jest tożsamość osób. Kolejny krok to już samo badanie – tłumaczy Wojciech Łągwa, koordynator Zespołu Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych w bełchatowskim magistracie, który kieruje całą akcją.

źródło: UM Bełchatów