wersja testowa serwisu
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24
  • Restauracja
  • BHP Łęczyca

W Bibliotece Publicznej Gminy Witonia na czytelników czekają nowości wydawnicze

W Bibliotece Publicznej Gminy Witonia na czytelników czekają  nowości wydawnicze

Biblioteka Publiczna Gminy Witonia jest obecnie w trakcie realizacji Programu Biblioteki Narodowej Program Wieloletni „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych" realizowany ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa.

Przypominamy, że dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w roku 2020 wynosi 5.000,00 złotych. Drugie tyle to tzw. wkład własny pochodzący ze środków finansowych od organizatora.

Realizacja Programu będzie trwała do końca listopada 2020 roku.W Bibliotece Publicznej Gminy Witonia dokonano pierwszych zakupów nowości wydawniczych, które niebawem trafią do rąk miłośników literatury.

Program, którego operatorem jest Biblioteka Narodowa ma za zadanie poprawę stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmocnienie roli m.in. bibliotek publicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.


Zapraszamy do Biblioteki Publicznej Gminy Witonia a także czekamy na Państwa propozycje dotyczące zakupu wybranych tytułów.

                                                                                                               Anna Stolarczyk