wersja testowa serwisu

W czwartek Gra Miejska „Stan wojenny i kryzysowe lata 80-te w Łęczycy"

OIP---Kopia

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy zaprasza do udziału w Grze Miejskiej, która odbędzie się w czwartek, 16 września.

Gra odbędzie się w godzinach 9:15 – 12:00 i stanowi formę zabawy w przestrzeni miejskiej. Gra odbywa się w ramach projektu „Łęczyckie wyprawy literackie" w programie „Partnerstwo dla książki 2021" ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

- Celem gry jest pokazanie młodemu pokoleniu jak żyli ich rodzice i dziadkowie w okresie stanu wojennego w latach 80-tych, poznanie najnowszej historii Polski, rozwijanie właściwych relacji w kontaktach społecznych - informują organizatorzy. - Gra przeznaczona jest dla zespołów reprezentujących szkoły podstawowe (kl.V – VIII) i szkoły średnie z miasta Łęczycy i powiatu łęczyckiego. W grze mogą brać udział osoby pełnoletnie oraz osoby niepełnoletnie w pięcioosobowych grupach pod opieką osoby dorosłej. Udział w grze jest bezpłatny.

Początek zabawy o godzinie 9:15 w Bibliotece Pedagogicznej w Łęczycy (ul. Kaliska 13). Grupy otrzymają Kartę Startową, mapę poglądową z wyznaczonymi punktami oraz niezbędne akcesoria do rozwiązywania poszczególnych zadań. Zadaniem uczestników Gry jest poruszanie się pomiędzy poszczególnymi Punktami Kontrolnymi oraz wykonywanie następujących po sobie zadań. Za każde wykonane zadanie uczestnicy otrzymują punkty.

Warunkiem uczestnictwa w Grze jest rejestracja drużyny w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy, ul. M.Konopnickiej 11 a. (pok. 6, I piętro) do dnia 13 września 2021 r. Dodatkowe informacje pod nr tel.; 24 721 03 57.