wersja testowa serwisu

W Dobrzelowie ruszył Powszechny Punkt Szczepień przeciwko COVID 19

65463

Powszechny Punkt Szczepień przeciwko COVID19, który działa w hali sportowej przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Dobrzelowie, rozpoczął już działalność. To jeden z czterech tego typu punktów, które mają działać na terenie powiatu bełchatowskiego.

Akcję szczepień w Dobrzelowie od strony medycznej koordynuje Centralny Szpital Kliniczny w Łodzi. Na miejscu o logistykę zadbają strażacy z terenu Gminy Bełchatów, pracownicy Centrum Kultury i Sportu Gminy Bełchatów oraz ZS-P w Dobrzelowie.

W pierwszym dniu szczepień organizacji punktu w Dobrzelowie i temu, jak przebiegają szczepienia, przyglądali się Małgorzata Filipek - Sekretarz Urzędu Gminy Bełchatów, Damian Marczewski - Wicewójt Gminy Bełchatów oraz Starosta Powiatu Bełchatowskiego Dorota Pędziwiatr.

Punkt w Dobrzelowie będzie działać przez sześć dni w tygodniu:

  • od wtorku do piątku w godz. 16-21,
  • w soboty i niedziele w godz. 10-15 i 16-21.

W dni robocze wykonywane będzie tutaj około 250 szczepień dziennie, w soboty i niedziele zaszczepionych może być nawet 400 osób każdego dnia.

Co ważne, praca punktu szczepień nie będzie kolidować z działalnością placówki oświatowej - szczepienia odbywają się w godzinach, w których nauka już się w szkole nie odbywa.

Zapisy na szczepienia odbywają się poprzez infolinię 989 lub przez stronę rządową, za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta na stronie pacjent.gov.pl, gdzie należy wybrać jeden ze wskazanych Punktów Szczepień.

źródło: UG Bełchatów