wersja testowa serwisu

W Grabowie odbyło się spotkanie autorskie z Anną Bobrowicz

200708528_576566770398271_1825417758631903524_n
fot. GCKB w Grabowie

W Gminnym Centrum Kulturalno Bibliotecznym w Grabowie odbyło się spotkanie autorskie z Anną Bobrowicz, autorką m.in. książki „Strażnicy Lasu". Owa książka powstała w wyniku wyjątkowej współpracy autorki z nauczycielami i dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Grabowie.

Mieszczą się w niej ilustracje wykonane przez uczniów. Każdy z obrazków jest wyjątkowy, wiele z nich kryje w sobie wieloznaczność w odbiorze. Dzieci niewątpliwie wykazały się kreatywnością i talentem, było to dla nich wyjątkowe doświadczenie. Treść książki zaskakuje emocjonalnymi opisami wydarzeń, dotykającymi bohaterów. Osobowości postaci, które pojawiają się w opowiadaniach po części powstały w wyniku realnych doświadczeń autorki.

Spotkanie rozpoczęło się powitaniem przybyłych gości przez Dyrektora GCKB Paulinę Frontczak-Pawłowską. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Grabów Janusz Jagodziński, który w kilku słowach podziękował za piękną współpracę, owocującą wyjątkowym zbiorem baśni.

Anna Bobrowicz opowiedziała o początkach swojej działalności. Nakreśliła widzom o źródłach inspiracji, które czerpie często z codziennego życia. Zapewniła, iż poczyni kroki do napisania kolejnych książek. Podczas spotkania, przed widownią, stanęło pokaźne grono ilustratorów książki. Były podziękowania, wzruszenia i moc oklasków. Była także możliwość zakupienia książek z autografem autorki.

źródło: GCKB w Grabowie

Zobacz zdjęcia: