wersja testowa serwisu

W Kutnie ruszył Punkt Szczepień Powszechnych

W Kutnie ruszył Punkt Szczepień Powszechnych
fot. Starostwo Powiatowe w Kutnie

Punkt Szczepień Powszechnych, zlokalizowany w Zespole Szkół nr 1 im. S. Staszica w Kutnie, rozpoczął swoją działalność.

-  Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Punkt jest już otwarty i przyjmuje pierwszych pacjentów. Jak podają eksperci z firmy DERMEX Sp z o. o. – wraz z którymi otworzyliśmy ten masowy punkt szczepień – będzie on w stanie obsłużyć ponad 1000 osób dziennie. Sczepienia będą prowadzone od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00 – mówi Starosta Kutnowski, Daniel Kowalik.

- Zapraszamy wszystkich chętnych do rejestracji na szczepienia na platformę internetową pacjent.gov.pl lub kontakt telefoniczny przez infolinię 989. Na tę chwilę są jeszcze wolne miejsca w tym tygodniu. Warto też wspomnieć o niewykorzystanych dawkach szczepionek. Będzie istniała możliwość zaszczepienia się "od ręki" w ramach niewykorzystanych dawek. Informacja ta pojawi się m.in. w mediach społecznościowych firmy DERMEX Sp z o.o. – dodaje Tomasz Walczewski, Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

- Wszystkie stanowiska w tym stanowisko do wypełniania ankiet, prowadzenia kwalifikacji, szczepienia oraz odpoczynku po szczepieniu są zapięte na ostatni guzik. Cieszy nas duża frekwencja. Jednak, dziś zaczynamy powoli, zaszczepimy około 350 osób. – twierdzi dr. Wojciech Ziółkowski, DERMEX Sp z o.o.

Zobacz zdjęcia: