wersja testowa serwisu
  • BHP Łęczyca

W kutnowskim szpitalu zajmą się zakażonymi koronawirusem. Wojewoda wydał decyzję, placówka ma zapewnić łóżka dla ponad 240 osób

szpital-kutno

Decyzją Wojewody Łódzkiego, z dniem 30 października 2020r. do odwołania, Kutnowski Szpital Samorządowy Sp. z o.o. będzie realizował świadczenie opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 poprzez zapewnienie 241 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2.

Jak czytamy w decyzji, Wojewoda Łódzki polecił zapewnienie w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym 241 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, w tym sześć łóżek intensywnej terapii, z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej. 

- Z uwagi na obecną dynamikę zakażeń wirusem SARS-CoV-2 oraz wzrastające zapotrzebowanie w zakresie leczenia pacjentów z ciężkim przebiegiem COVID-19, w ślad za analizą potencjały organizacyjno-technicznego Kutnowskiego Szpitala Samorządowego za celowe uznano przekształcenie podmiotu leczniczego z dniem 30 października 2020 w placówkę II poziomu zabezpieczania oraz zwiększenie ogólnej liczby łóżek dedykowanych leczeniu COVID-19 - czytamy w uzasadnieniu decyzji.