wersja testowa serwisu
  • Restauracja
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24
  • BHP Łęczyca

W łęczyckiej bibliotece odbędą się warsztaty ilustratorskie z Joanną Zagner-Kołat

dzieci-dziewczynki-kredki

Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy zaprasza chętną grupę „O" z przedszkoli z Łęczycy i powiatu łęczyckiego wraz z wychowawcą na warsztaty ilustratorskie z panią Joanną Zagner-Kołat, które odbędą się 10 września. Warsztaty zostaną przeprowadzone w oparciu o komiks historyczny pt.: „Królewskie życie królów".

Joanna Zagner-Kołat studiowała grafikę i malarstwo na łódzkiej ASP. Ilustruje książki dla dzieci, komiksy współpracując z wieloma wydawnictwami. Jest również autorką ilustracji do czasopism dziecięcych takich jak "Supełek", "Świerszczyk" i "Miś". Zdobyła wiele nagród, m.in. Małego i Dużego Donga 2007 za książkę „Bery, gangster i góra kłopotów" Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby oraz główną nagrodę Media Trendy i KTR za projekt portalu www.kula.gov.pl. Przeprowadziła kilkadziesiąt warsztatów plastycznych dla dzieci w całej Polsce, a jej prace brały udział w licznych wystawach.

Joanna Zagner-Kołat w swoim dorobku ilustratorskim posiada m.in. takie książki jak:
„Nasze ptaki" i „Kram z literami" Wandy Chotomskiej; „Królewskie życie królów", „Filipek i rodzina", „Filipek i imprezy", „Filipek i wakacje", „Filipek i szkoła", „Filipek i dziewczyny", „Filipek i rodzeństwo" Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby; „W moim ogrodzie mieszka czarodziej" Kaliny Jerzykowskiej; „Dydko i architektura" Beaty Ostrowickiej; „Dydko i teatr" Zofii Staneckiej; „Mateusz i zapomniany skarb", „Lilka i spółka" i „Lilka i wielka afera" Magdaleny Witkiewicz; „Dzieciaki z ulicy Księżycowej. Przygoda w zoo" Joanny Kmieć"; „Jak dżdżownica Akolada o muzyce opowiada", „Akolada. 8 stopień wtajemniczenia" i „Muzyczna zgraja" Izabelli Klebańskiej; „Alfred i Agatha. Zagadka złotych figurek" Any Compoy .

Warsztaty odbędą się w ramach projektu „ Łęczyckie podróże po literaturze" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

źródło: MiPBP w Łęczycy