wersja testowa serwisu
  • BHP Łęczyca
  • Restauracja
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24

W Orszewicach znaleziono pocisk armatni z II wojny światowej! W akcji saperzy i policja

261-101417

Na terenie rolnym, podczas prac polowych znaleziono niewypał z okresu II Wojny Światowej. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy zabezpieczali teren do czasu przekazania pocisku saperom z Tomaszowa Mazowieckiego.

W poniedziałek, 21 października około godz. 9.30 dyżurny łęczyckiej komendy odebrał informację, z której wynikało, że zgłaszający podczas prac polowych na terenie miejscowości Orszewice (gm. Góra św. Małgorzaty) znalazł przedmiot przypominający pocisk. Na miejsce pojechał policyjny pirotechnik, który określił znalezisko jako – pocisk armatni z okresu II Wojny Światowej. Jeszcze tego samego dnia policjanci niewypał przekazali saperom z Jednostki Saperskiej z Tomaszowa Mazowieckiego.

Policja przypomina!
W przypadku znalezienia niewypału należy natychmiast powiadomić policję, ponieważ jakiekolwiek manipulowanie przy pocisku grozi jego detonacją, a co za tym idzie uszkodzeniem ciała a nawet śmiercią dla osoby przebywającej w jego pobliżu! Po otrzymanym zgłoszeniu policjanci powiadomią specjalistyczny patrol saperski, który w bezpiecznym miejscu zdetonuje pocisk, a do momentu jego przybycia zabezpieczą znalezisko.

info: KPP w Łęczycy