wersja testowa serwisu

W piątek detalowy spacer architektoniczny po Łęczycy. Co to takiego?

ban

Dom Kultury w Łęczycy zaprasza nauczycieli, animatorów, edukatorów, pasjonatów lokalnego dziedzictwa i wszystkie chętne osoby do udziału w projekcie „Dlaczego ten dom tak wygląda? Architektura pod lupą dla najmłodszych – II edycja". 

To nowa propozycja Łódzkiego Domu Kultury. W ramach projektu opracowane zostaną scenariusze warsztatów z zakresu z edukacji architektonicznej oraz przewodniki do tych scenariuszy (do bezpłatnego pobrania), oparte na architekturze miast województwa łódzkiego, skierowane do dzieci w wieku 7-13 lat. 

Ideą projektu jest, aby pokazać – oprócz zabytków o rozpoznanej wartości architektonicznej – również mniej popularne oblicza lokalnego dziedzictwa. Zadanie jest dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 

- W związku z projektem zapraszamy chętnych Państwa do udziału w detalowej wycieczce architektonicznej po Łęczycy. Co to znaczy: detalowej? Będziemy oglądać budynki i przestrzeń pomiędzy nimi powoli, szukając charakterystycznych szczegółów – detali architektonicznych. To fragmenty wykończenia budynku – klamki, sposób ułożenia cegieł, dekoracje balustrad czy płotów. To, co czasem wydaje się niekonieczne, a jednak istnieje. Na potrzeby wycieczki przyjmujemy szeroką definicję detali, włączając do ich grona wszystkie znaczące szczegóły - wyjaśniają organizatorzy. - Mamy nadzieję, że dzięki spacerowi zobaczycie swoją okolicę nowymi oczami. To jedna z magicznych umiejętności detalu – otwiera oczy na to, czego dotychczas nie widzieliśmy. Zdobyte informacje mogą posłużyć podczas zajęć edukacyjnych z najmłodszymi, którzy dzięki Wam mogą stać się wrażliwymi na otaczające ich piękno. 

Termin spaceru to 15 października (piątek), godz. 14.00. Chętni proszeni są o zgłaszanie się do sekretariatu DK do dnia 12.10.2021 r.

Spacer jest organizowany przez Łódzki Dom Kultury wraz z Domem Kultury w Łęczycy w ramach projektu pn. Dlaczego ten dom tak wygląda? Architektura pod lupą dla najmłodszych – II edycja. Zadanie jest dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.