wersja testowa serwisu

W Siedlcu odbyło się spotkanie autorskie z Magdaleną Majcher

hdimg74bfce28e31fa94a7f734b36caea1_20210611-084225_1
fot. Gminna Biblioteka Publiczna w Siedlcu

Gminna Biblioteka Publiczna w Siedlcu miała niebywałą przyjemność gościć w swoich progach Magdalenę Majcher – jedną z najpopularniejszych pisarek młodego pokolenia, specjalizującą się w powieściach obyczajowych z szeroko zakrojonym tłem psychologicznym oraz historycznym. W swoim dorobku literackim ma kilkanaście napisanych książek oraz antologii, których jest współautorką.

Zadebiutowała w 2016 roku, w tym roku zaś obchodziła piękny jubileusz – 5-lecie pracy artystycznej. Urodziła się i wychowała w Czeladzi, obecnie żyje i tworzy w Katowicach. Jest pełnoetatową pisarką, swoje życie zawodowe podporządkowała książkom. Nie wyobraża sobie życia bez pisania i podróżowania. Jest zakochana we wszystkim, co hiszpańskie. Jej motto życiowe brzmi: „Marzenia się nie spełniają. Marzenia się spełnia".

Autorka nie boi się podejmowania niewygodnych tematów i kreślenia bohaterów z trudną przeszłością. Co więcej, wychodzi jej to fantastycznie. Jej bohaterowie nigdy nie są czarno-biali, w każdym, nawet na pozór krystalicznym bohaterze, kryje się jakaś „skaza", która sprawia, że dana postać jest ciekawa i trudno ją jednoznacznie ocenić, sklasyfikować. Jest pisarką z misją – jej misją jest uwrażliwianie społeczeństwa na problemy, które są wokół nas.

Magdalena Majcher mówiła o swoim pisarskim debiucie, początkach kariery pisarskiej i pracy pisarza od kulis. Podczas spotkania opowiadała o swojej twórczości, pasjach, o tym jak łączy pisarstwo z życiem osobistym, a także o bliższych i dalszych planach pisarskich. Podzieliła się również z uczestnikami spotkania ciekawymi anegdotkami i wprowadziła ich w arkana procesu wydawniczego Jej książek.

Nie ulega wątpliwości, że spotkanie autorskie było wspaniałą ucztą dla miłośników dobrej literatury oraz fanów twórczości Magdaleny Majcher. Po spotkaniu osoby zainteresowane mogły kupić książki z autografem pisarki, porozmawiać z Nią bezpośrednio oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Gorąco zachęcamy do lektury książek Magdaleny Majcher, tym bardziej, że wszystkie tytuły są dostępne w zbiorach naszej biblioteki!

Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Siedlcu składa serdeczne podziękowania Magdalenie Majcher oraz wszystkim uczestnikom spotkania za dołożenie starań, aby z uwagi na obowiązujący nadal stan epidemii odbyło się ono przy zachowaniu wszelkich zasad reżimu sanitarnego.

Spotkanie autorskie powstało we współpracy ze Szkołą Podstawową im. Orła Białego w Siedlcu, której również należą się ogromne podziękowania.

źródło: GBP w Siedlcu