wersja testowa serwisu

W SP2 obiady serwowane w nowej stołówce

dsc2825-1600170161

Zupa jarzynowa oraz gulasz z kaszą jęczmienną to pierwsze dania, jakie zaserwowano w wyremontowanej stołówce Szkoły Podstawowej nr 2. Od wtorku (15.09) doposażona kuchnia wydaje już posiłki dla dzieci.

- Dzięki wykonanym pracom dzieci będą mogły spożywać posiłki w dużo lepszych warunkach. Zdecydowanie poprawił się także komfort ich przygotowywania i pracy na kuchni – podkreśla Katarzyna Błażejewska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2. 

Prace zrealizowano w ramach programu „Posiłek w szkole i w domu", z którego miasto pozyskało 80 tys. zł dofinansowania. Pozostałe 20 tys. zł pochodziło z budżetu miasta.

Sama inwestycja oprócz remontu i odmalowania wszystkich pomieszczeń stołówki zakładała także doposażenie kuchni. Zakupiono m.in. piec konwekcyjno-parowy, patelnię elektryczną, zmywarko-wyparzarkę, zamrażarkę oraz mikser.

Z nowej stołówki i otwartej kuchni najbardziej cieszą się dzieci, szczególnie pierwszaki, które z radością po raz pierwszy w nowym roku szkolnym zajadały smaczne szkolne obiady.

- Wszystko było bardzo dobre. Fajnie, że w szkole można zjeść obiad – mówił po skończonym posiłku siedmioletni Michał, który 1 września rozpoczął naukę w Szkole Podstawowej nr 2.

SP2 to kolejna placówka, w której zrealizowano projekt „Posiłek w szkole i w domu". W ubiegłym roku bardzo podobne prace wykonano w "dwunastce".

źródło: UM Piotrków Trybunalski