wersja testowa serwisu
  • BHP Łęczyca
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24
  • Restauracja

W Tumie zainaugurowano Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej "Kolory Polski"

W Tumie zainaugurowano Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej "Kolory Polski"
fot. Parafia NMP Królowej i św. Aleksego w Tumie

Koncertem w Tumie rozpoczęła się 21. Edycja Wędrownego Festiwalu Kolory Polski. Festiwal jest największym letnim wydarzeniem muzyki klasycznej w województwie łódzkim.

W tym roku ze względu na zagrożenie epidemiologiczne koncerty odbywają się z dużym rygorem sanitarnym i ograniczeniami dla publiczności. Nie umniejsza to jednak jakości „muzycznej uczty". W prastarej romańskiej Świątyni zabrzmiały wspaniałe pieśni Stanisława Moniuszki w wykonaniu Patrycji Krzeszowskiej – Kubit, Olgi Maroszek, Tomasza Raka. Wykonawcom pieśni i arii operowych wtórowały instrumentalistki z APARTUS QUARTET.

- W zabytkowej kolegiacie akustyka i muzyka wokalna z akompaniamentem przepięknie się odnajduje - mówił dyrektor łódzkiej filharmonii Tomasz Bęben.

- To miejsce to uczta dla ducha, a wyśpiewana modlitwa, jeszcze bardziej kieruje człowieka ku Bogu - dodał ks. Piotr Nowak.

Organizatorem koncertu była Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina i Parafia NMP Królowej i św. Aleksego w Tumie, przy dofinansowaniu Województwa Łódzkiego.

Udział w wydarzeniu wziął także Wicemarszałek Województwa Łódzkiego - Robert Baryła.

źródło: Starostwo Powiatowe w Łęczycy / Parafia NMP Królowej i św. Aleksego w Tumie