wersja testowa serwisu

Waliszew zapomniany przez "Zieleń Miejską"? Zarośnięte plac zabaw i tereny przy drogach

Waliszew zapomniany przez "Zieleń Miejską"? Zarośnięty plac zabaw i tereny przy drogach

Po artykule o zmianach na Placu Tadeusza Kościuszki w Łęczycy (TUTAJ), zgłosili się do nas mieszkańcy osiedla Waliszew, którzy z niepokojem patrzą na wysoką trawę i krzaki na zielonych terenach ich otaczających. 

Jak wynika z ich relacji - podobnie jak w latach ubiegłych - miejsce to jest zapomniane przez Jednostkę Budżetową Zieleń Miejska. Według mieszkańców, w tym roku ani razu nie została skoszona trawa, zarówno na placu zabaw przy ul. Tuwima, jak i przy drogach, co ma wpływać na brak bezpieczeństwa.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Urzędem Miejskim w Łęczycy, aby dowiedzieć się, co jest powodem takich przestojów pomiędzy jednymi, a kolejnymi pracami na danym terenie.

- Na przerwy w koszeniu traw wpływ ma aura pogodowa, niemniej jeżeli będzie ona dopisująca, koszenie odbywać się będzie zgodnie z przygotowanym wcześniej harmonogramem - czytamy w odpowiedzi z Urzędu Miejskiego w Łęczycy.

Dodatkowo, jak przekazał dyrektor Jednostki Budżetowej „Zieleń Miejska" Adam Kujawa, w tym tygodniu koszenie traw będzie odbywało się w pobocznych rejonach miasta, w tym również na osiedlu Waliszew. Do tej pory koszenie odbywało się w okolicach centrum.

Niestety, na pytanie o częstotliwość koszenia trawy na danym terenie, odpowiedzi nie otrzymaliśmy.

Zobacz zdjęcia: