wersja testowa serwisu
  • BHP Łęczyca
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24
  • Restauracja

Wandale po raz kolejny nie próżnują. Burmistrz Łęczycy zabrał głos

-wykrzykniki

Łęczyca, jako miasto z bogatą przeszłością, kryje w sobie wiele skarbów i tajemnic, często zapomnianych. W celu poszerzenia oferty turystycznej, a zarazem edukacji historycznej, samorząd prowadził prace nad uruchomieniem aplikacji turystycznej. Ze smutkiem musimy poinformować, że prace te zostaną opóźnione przez wandali.

W ubiegłym roku zainteresowaniem cieszył się spacer po Łęczycy szlakiem miejsc zapomnianych oraz nieistniejących już w przestrzeni publicznej. Chcąc skorzystać z historycznego potencjału, obecnie realizowany jest projekt, w ramach którego miejsca zapomniane, takie jak synagoga, kościół ewangelicko-augsburski, czy mury obronne przeniesione zostaną do specjalnej aplikacji.

Aplikacja, o której mowa, działa na urządzeniach mobilnych, a do swojego funkcjonowania korzysta z rzeczywistości rozszerzonej. Aby móc w pełni cieszyć się jej możliwościami, konieczne jest zeskanowanie tablic w określonych punktach. Same tablice umocowane mają być na specjalnych stojakach, które już zostały zamontowane.

Niestety, okazuje się, że podczas weekendowej nocy, wandale nie próżnowali i ukradli metalowe stojaki. Nagranie z zajścia zostało zarejestrowane na monitoringu, a sprawa przekazana policji.

Rozgoryczenia nie kryje Burmistrz Paweł Kulesza, który wskazuje, że przez karygodne działanie pojedynczych osób, stracą mieszkańcy i turyści.

Ze smutkiem muszę powiedzieć, że nie jest to pierwsza sytuacja, w której za działanie wandali płacimy my wszyscy. Nie informowaliśmy mieszkańców o pracach nad aplikacją, bo chcieliśmy zrobić miłą niespodziankę. Niestety, przy takich zachowaniach nie możemy milczeć – mówi Burmistrz – Wierzę, że nie opóźni to w znacznym stopniu prac i już niedługo wszyscy wyruszymy na wirtualny spacer po naszym mieście. Do mieszkańców natomiast apeluję: szanujmy naszą wspólną własność.

źródło: UM Łęczyca