wersja testowa serwisu

Warsztaty wędkarskie dla szkółki wędkarskiej ze Świnic Warckich

dsc08632

24 czerwca 2020 roku grupa młodych wędkarzy z szkółki wędkarskiej ze Świnic Warckich miała okazję uczestniczyć w warsztatach wędkarskich w ramach projektu pn.: „Od ikry do stołu – hobby, ekologia, zdrowie, praca – warsztaty dla dzieci ze szkółek wędkarskich z terenu gmin Dalików, Świnice Warckie i Konstantynów Łódzki.", które zostały zorganizowane przez RLDG „Z Ikrą" w Hotelu J. Sander Rąbień (gm. Aleksandrów Łódzki)

Dzieciaki mieli okazję pozyskać wiedzę na temat hodowli ryb, zadaniach Polskiego Związku Wędkarskiego, jak oprawiać ryby, jak je przyrządzać.

Szkolenie rozpoczął Pan Krzysztof Nowak – członek Polskiego Związku Wędkarskiego oraz właściciel stawów hodowlanych osoba posiadająca ogromną wiedzę na temat hodowli ryb. W tej części dzieciaki dowiedziały się wiele cennych wiadomości na temat prawidłowej gospodarki rybackiej, zachowania bioróżnorodności, działalności Polskiego Związku Wędkarskiego. W części praktycznej młodzi wędkarze uczestniczyły w pokazie ryb słodkowodnych wraz z omówieniem poszczególnych gatunków ryb. W wyświetlonych krótkich filmach instruktażowych Pan Krzysztof przedstawił i omówił specyfikę pracy na stawach rybnych.Na koniec tej części szkolenia dzieciaki dostały od Okręgu PZW w Sieradzu książki. 

Po przerwie na drugie śniadanie, Pani Anna Kołodziej z RLDG „Z Ikrą" poprowadziła szkolenie na temat krótkich łańcuchów dostaw żywności oraz systemów jakości produktów spożywczych.

Kolejnym punktem spotkania edukacyjnego były warsztaty kulinarne, które poprowadził uczestnik jednej z edycji programu Top Chef Marcin Piotrowski. W tej części zajęć omawiane były zasady HACCP, bezpieczeństwa pracy w kuchni, nowoczesnych technologii i metod gastronomicznych, połączone z kulinarnymi zajęciami praktycznymi. Koniec warsztatów zwieńczyła wspólna degustacja pysznych potraw rybnych.

Zdjęcia w TYM MIEJSCU.

źródło: GOK w Świnicach Warckich