wersja testowa serwisu

We wrześniu Święto Plonów w Krainie Mleka. "Przewidzieliśmy na ten dzień moc atrakcji"

465

Tegoroczne "Święto Plonów w Krainie Mleka" w naszej gminie odbędzie się tym razem w Besiekierach! To niezwykle urokliwe miejsce, gdzie można podziwiać Ruiny Zamku gotyckiego, powstałego na przełomie XV i XVI wieku. 

- Dokładnie 5 września 2021 r będziemy obchodzić uroczystość, zwieńczającą trud pracy rolników i hodowców z terenu Gminy Grabów. Wydarzenie rozpocznie klasycznie Msza Święta, tym razem odbędzie się ona w plenerze - informują przedstawiciele Urzędu Gminy Grabów. - Przewidzieliśmy na ten dzień moc atrakcji. Na scenie wystąpią: DBOMB , LOOKS DJ SOFi LanceR! Oczywiście to nie wszystko! Zapewniamy moc bezpłatnych atrakcji m. in. dmuchańce, malowanie buziek, animacje dla dzieci, warsztaty carvingu, kuchnię polową oraz pyszne dania przygotowane przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy.

Specjalnie dla uczestników wydarzenia swoje talenty zaprezentują dzieci i młodzież ze Szkół Podstawowych Gminy Grabów. Wystąpi także Gminna Orkiestra Dęta oraz grupa debiutujących, młodych tancerzy, którzy wytrwale od dwóch miesięcy trenują taniec Shuffle Dance. Bractwo Rycerskie Konfraternia Burgus Carpinei zapewni nam pokazy treningu średniowiecznego. Dostępne będą foodtracki, stoiska z zabawkami, watą cukrową i wiele innych!

Głównymi organizatorami wydarzenia są: Gmina Grabów oraz Gminne Centrum Kulturalno Biblioteczne w Grabowie. Współorganizacja: Koło Gospodyń Wiejskich Besiekiery, Koło Gospodyń Wiejskich Kobiety Pokoleń Ostrówek, Koło Gospodyń Wiejskich w Chorkach, Koło Gospodyń Wiejskich Byszewy, Koło Gospodyń Wiejskich Kadzidłowa, Koło Gospodyń Wiejskich Pieczew i Koło Gospodyń Wiejskich Nagórki.