wersja testowa serwisu

[WIDEO] Kolejna afera z radnymi w Krośniewicach. Burmistrz Katarzyna Erdman nie ma dobrych informacji dla mieszkańców

kepisty

Burmistrz Krośniewic - Katarzyna Erdman nie ma łatwego życia z radnymi. Choć stara się zrobić dla gminy jak najwięcej, radni jak zaczarowani blokują kolejne uchwały, szkodząc tym samym wielu mieszkańcom lokalnej społeczności.

- Panie Redaktorze, chciałabym przekazać mieszkańcom kolejną przykrą, niekorzystną dla naszej gminy informację. Otóż, podczas ostatniej sesji, która miała miejsce 31 marca bieżącego roku, radni nie podjęli strategicznych dla naszej gminy uchwał - mówi Burmistrz Krośniewic już na początku filmu.

Chodzi o pięć uchwał, których nie zaakceptowali radni klubu "Przyjazna Gmina Krośniewice", wraz z przewodniczącym rady Sławomirem Kępistym.

Nie jest to pierwsza, skandaliczna i według wielu, szkodliwa decyzja rady miejskiej w Krośniewicach.

Przypomnijmy, w grudniu ubiegłego roku, radni odrzucili uchwałę pozwalajacą na uruchomienie transportu zbiorowego i znaczne obniżenie kosztów przejazdów dla mieszkańców. Uchwała ta została odrzucona, pomimo ogromnego dofinansowania, które pozyskała gmina na ten cel od Wojewody łódzkiego. Pieniądze z dofinansowania przepadły.

W naszym serwisie EKU24, opublikowaliśmy wówczas nagranie z sesji, podczas którego przewodniczący rady miejskiej Sławomir Kępisty skompromitował się pytaniami kierowanymi do Burmistrz Krośniewic [nagranie znajduje się jako drugie, pod treścią artykułu].

Po skandalicznej decyzji rady (w której większość głosów ma ugrupowanie związane ze Sławomirem Kępistym), mieszkańcy pozostali bezlitośni w stosunku do Kępistego, publikując jednoznaczne komentarze - Ręce opadają wyjdź człowieku i zamknij za sobą dzwi - napisała Pani Renata. - Ledwo co potrafi się wypowiedzieć pan Przewodniczący - skomentował Pan Filip. - Pan przewodniczący za wszelką cenę chce być burmistrzem, totalna żenada - podsumowała Pani Agata.

Minęły zaledwie trzy miesiące i radni znów podejmują decyzje, które w oczach wielu, nie są kierowane dobrem mieszkańców, tylko chęcią zablokowania działań obecnej Burmistrz Krośniewic - Katarzyny Erdman. Od tygodni słyszy się, że radni są na tyle zdeterminowani w przejęciu władzy w gminie, że zrobią wszystko, aby Erdman pomimo starań nie zrealizowała żadnej, dużej inwestycji. 

Determinacja jest na tyle duża, że radni z ugrupowania związanego z przewodniczącym Sławomirem Kępistym, złożyli nawet wniosek o referendum w sprawie odwołania Katarzyny Erdman z funkcji burmistrza miasta.

Tymczasem, w materiale wideo, burmistrz Erdman, kolejny raz pokazuje, z kim jest problem i punktuje wszystkie uchwały, których nie podjęli radni, co skutkuje problemami dla gminy i jej mieszkańców.

Erdman wymieniła kilka uchwał, które odrzucili radni, opisując pokrótce sytuację.

Brak zgody radnych na przebudowę ulic dla potrzeb powstającego terminala Miratrans

- Po pierwsze: nie została podjęta bardzo ważna uchwała dotycząca koniecznych zmian w budżecie, abyśmy mogli wykonać dokumentację pod budowę i przebudowę ulic i dróg gminnych dla potrzeb powstającego w naszej gminie terminala przeładunkowego firmy Miratrans. Przypominam, iż ma to być największy terminal przeładunkowy w centralnej Polsce, dający naszej gminie ogromne wpływy do budżetu. Bez budowy i przebudowy dróg ta inwestycja nie powstanie w naszej gminie - tłumaczy Burmistrz Krośniewic w materiale wideo.

Brak zgody radnych na przebudowę ulic Bema i Wąskiej. Jak się okazuje, deklaracje radnych to jedno, rzeczywistość to drugie. Na drogi jest już przygotowana kosztowna dokumentacja.

- Następną uchwałą niepodjętą przez radnych, jest uchwała dotycząca przebudowy ulic Bema i Wąskiej. Ulice te są ujęte w zadaniach inwestycyjnych na ten rok. Radni, pomimo wcześniejszych ustaleń przy planowaniu budżetu, nie wyrazili zgody na przesunięcie wolnych środków na ten cel. Przypomnę, iż zgodnie z ustaleniami, w budżecie na 2021r zabezpieczyliśmy 77 tysięcy złotych, a reszta pieniędzy miała pochodzić właśnie z wolnych środków. Na te dwie drogi mamy przygotowaną całą dokumentację, co będzie dalej? Nie wiem - mówi Erdman.

Brak zgody radnych na dotację na utrzymanie i remonty na mieszkania komunalne

- Szanowni Państwo, kolejną uchwałą, która nie została podjęta przez radnych dotyczy dotacji dla MZGKiM, która wiązała się z utrzymaniem i nakładami remontowymi na mieszkania komunalne w 2021r. Wynika z tego, drodzy Mieszkańcy, iż remontów prawdopodobnie nie będzie! - bulwersuje się burmistrz.

Brak zgody radnych na wsparcie dla GCKSiR z zakup instrumentów muzycznych, aby nie przepadła dotacja z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

- Następna sprawa dotyczy przekazania środków finansowych dla Gminnego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Krośniewicach, w wysokości 28 tysięcy złotych. Środki w tej wysokości powinny wesprzeć GCKSiR z uwagi na fakt, iż ta instytucja kultury otrzymała dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w wysokości 41 tysięcy złotych na zakup instrumentów muzycznych. Bez wymaganych 28 tysięcy złotych ze strony gminy, dotacja ta przepadnie - wyjaśnia Katarzyna Erdman.

Brak zgody radnych na wsparcie policji w zakupie niezbędnego radiowozu

- Wisienką na torcie jest brak zgody rady na przekazanie kwoty 10 tysięcy złotych dla Policji na zakup niezbędnego samochodu. W tym przypadku chodzi o państwa bezpieczeństwo! Zakup tego samochodu stoi pod dużym znakiem zapytania - kończy Burmistrz Krośniewic.

Jak wskazuje Katarzyna Erdman, niepodjęcie uchwał, jest według niej działaniem na szkodę gminy Krośniewice - Chciałam podzielić się z Państwem tym, co dzieje się w radzie, ponieważ jak sądzę, niewielu z Państwa śledzi uważnie poczynania radnych. Według mnie Rada Miejska kolejny raz działała na szkodę Gminy, a tym samym na szkodę Was, drodzy mieszkańcy - mówi Erdman. 

Burmistrz Krośniewic zamierza na bieżąco informować mieszkańców, o działaniu radnych i uchwałach których nie podejmują. - O dalszych istotnych sprawach dla Gminy, będę na bieżąco Państwa informować - dodaje.

Radni, którzy zagłosowali przeciw powyższych uchwałom:

• Kępisty Sławomir
• Chmielecka Anna
• Cieślińska Irena
• Czerwińska Beata
• Koczaski Wojciech
• Konwerski Andrzej
• Krysiak Marek
• Piotrowska Jadwiga
• Suska Magdalena

Radni, którzy głosowali za akceptacją powyższych uchwał:

• Bonawenturczak Andrzej
• Król Mieczysław
• Łukomska Mariola
• Stolarczyk Ewa

Zobacz wideo z Burmistrz Krośniewic, opisującą bieżącą sytuację (pod nim drugi film):

Zobacz wideo, ukazujące kompromitację Sławomira Kępistego, przewodniczącego rady:

Zobacz, jak głosowali radni: