[WIDEO + ZDJĘCIA] Mocne wejście w Nowy Rok. Lotnik Łęczyca pewnie wygrywa z "Uczniami" ze Spały

Untitled
Siatkarze Lotnika Łęczyca będą bardzo mile wspominać pierwszy ligowy mecz w 2020 roku. Podopieczni Roberta Łukasiewicza nie dali szans trzeciej drużynie SMS PZPS Spała i wygrali we własnej hali 3:0.

Pierwszy set niemal w stu procentach należał do gospodarzy. Podopieczni Roberta Łukasiewicza szybko wyszli na prowadzenie, stopniowo je powiększając. Dopiero w końcówce partii do głosu doszli rywale, którzy nawet obronili trzy piłki setowe, ale Lotnik dopiął swego i wygrał 25:21.

W drugim secie łęczycanie zagrali jeszcze lepiej, popełniając mało błędów. Dobre zagrywki, które dały kilka bezpośrednio zdobytych punktów oraz szalejący w ataku Damian Wdowiak poprowadziły Lotnik do wygranej 25:17.

Początek trzeciego seta należał do przyjezdnych, którzy zdobyli dwupunktową przewagę. Lotnik grał cierpliwie, dwukrotnie odrabiając straty. Za drugim razem łęczycanie utrzymali wynik, w końcowym rozrachunku wygrywając 25:21, a w całym meczu, pierwszy raz w tym sezonie, 3:0.

MMKS Lotnik Łęczyca - SMS PZPS III Spała 3:0
(25:21, 25:17, 25:21)