wersja testowa serwisu

Większe wsparcie od Terytorialsów w czasie Świąt Wielkanocnych

750_8751-Edit

Zaangażowanie we wsparcie służby zdrowia, samorządu, społeczeństwa przed i w czasie świąt wielkanocnych przez żołnierzy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej zostało zwiększone.

W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną związaną ze wzrastającą liczbą zachorowań spowodowanych przez koronawirusa SARS-CoV-2, główny wysiłek żołnierzy cały czas skupiony jest na wsparciu personelu medycznego i służb sanitarnych. Terytorialsi nieustannie od miesięcy wspierają szpitale w zakresie triażu, prac administracyjno-logistycznych, opieki nad osobami leżącymi na oddziałach szpitalnych oraz pomagają przy szpitalnych punktach wymazowych. Żołnierze zajmują się także przewozem pacjentów ze szpitali do domów i transportem butli z tlenem do placówek medycznych. 

We współpracy z Wojskowym Centrum Kształcenia Medycznego w Łodzi, stworzyliśmy mobilny zespół wymazowy, który na terenie województwa łódzkiego pobiera wymazy od osób w miejscach ich zamieszkania. Żołnierze 9ŁBOT wspierają pracę Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi także przy czynnościach administracyjno – logistycznych i dekontaminacji karetek.

W ramach wsparcia kombatantów i osób starszych w okresie przedświątecznym żołnierze 9ŁBOT zorganizowali akcję „Łączymy na Święta". Terytorialsi umożliwili poprzez łącze internetowe kontakt pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej w Bobrownikach (powiat wieluński) z ich rodzinami i bliskimi, z którymi nie widzieli się od ponad roku. Na terenie Łodzi żołnierze dostarczyli do kombatantów i seniorów wielkanocne potrawy przygotowane przez stołówkę wojskową i podarowane przez fundatorów – przedsiębiorców z Łodzi.

Wsparcie służb medycznych będzie kontynuowane niezmiennie w czasie świąt wielkanocnych.