Wielki sukces Ewy Różańskiej. Zawodniczka MKLA Łęczyca Mistrzynią Polski! Pojedzie na Igrzyska Olimpijskie?

Zrzut-ekranu-2020-09-05-o-12.01.29

Złoty medal w rzucie młotem na rozgrywanych w Białej Podlaskiej, Młodzieżowych Mistrzostwach Polski (U-23) zdobyła Ewa Różańska.

Wynikiem 61.06 m o prawie 10 metrów pokonała zawodniczkę AZS UMCS Lublin - Aleksandrę Osiak (51.77 m). Na trzecim miejscu uplasowała się Pamela Jakubowska (50.00 m) - Orkan Września. Warto podkreślić, że to pierwszy tytuł Mistrzowski reprezentantki Łęczycy w tej kategorii wiekowej i trzynasty w całej dotychczasowej karierze sportowej.

Dodatkowo zawodniczka MKLA wystartowała w pchnięciu kulą, zdobywając z najlepszym wynikiem w tym sezonie (14.95 m) brązowy medal. Zwyciężyła rekordzistka Polski juniorek - Maja Ślepowrońska (16.25 m) AZS AWF Warszawa.

Niestety świetnej dyspozycji nie będzie mogła zaprezentować utalentowana miotaczka na arenie międzynarodowej, gdyż wszystkie europejskie imprezy ze względu na panującą epidemię zostały odwołane.

Utalentowana miotaczka jest na dobrej drodze, żeby jako trzecia wychowanka po Robercie Wolskim i Robercie Urbanku dostąpić zaszczytu reprezentowania Polski na Igrzyskach Olimpijskich.