Wielki sukces Mikołaja Szczęsnego. Zawodnik MKLA Łęczyca został Wicemistrzem Polski!

IMG_7672

Srebrny medal z odbywających się w Suwałkach Mistrzostw Polski Seniorów przywiózł do Łęczycy Mikołaj Szczęsny.

Niespełna osiemnastoletni skoczek MKLA w pierwszej próbie pokonał wysokość 2,12 m i wynikiem tym zdobył tytuł Wicemistrza Polski Seniorów. Tytuł mistrzowski przypadł Mateuszowi Kołodziejskiemu z Zawiszy Bydgoszcz (2.21 m), trzeci był Sebastian Moszczyński (2.12 m) - Podlasie Białystok.

Poniżej swoich możliwości zaprezentował się biegający na 400 m przez płotki Jakub Grabski. Młody płotkarz doznał podczas rozgrzewki kontuzji i z wynikiem 56,13 s zajął trzynastą pozycję. Warto podkreślić, że obaj reprezentanci Łęczycy byli najmłodszymi zawodnikami w swoich konkurencjach i jeszcze przez rok startować będą w kategorii juniorów.

Mistrzostwa te można nazwać srebrnymi dla Łęczycy. Wychowanka MKLA Ewa Różańska była druga w rzucie młotem (69.24 m), Robert Urbanek zajął taką samą pozycję w dysku (61.13 m).