wersja testowa serwisu

Wielkie serca łęczycan. Organizują zbiórki darów i pieniędzy dla poszkodowanych w dzisiejszym pożarze

Wielkie serca łęczycan. Organizują zbiórki darów dla poszkodowanych w dzisiejszym pożarze

Łęczycanie już nie raz pokazali, że można na nich liczyć. Nie zawiedli także teraz, gdy wiele rodzin straciło w pożarze dorobek całego życia.

Poszkodowani w dzisiejszym pożarze kamienicy przy ul. Poznańskiej w Łęczycy mają już zapewniony nocleg - o to zadbały władze naszego miasta. Była to jedna z najważniejszych kwestii podczas posiedzenia sztabu kryzysowego, który zebrał się w Urzędzie Miejskim w Łęczycy.

Z pomocą ruszyli także mieszkańcy miasta, którzy sami zaczęli się zgłaszać do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łęczycy i oferować koce, ubrania, poduszki i inne rzeczy, które mogą przydać się poszkodowanym. W mediach społecznościowych poinformowano także o dwóch zbiórkach.

Jedną z nich organizują niezawodni kibice Widzewa Łódź z lokalnego fan clubu (więcej informacji można znaleźć w TYM MIEJSCU), a drugą - członkowie grupy "Łęczyca w obiektywie". Jak poinformowano na ww. grupie, od jutra w godzinach 16:00 - 18:00 (oprócz soboty i niedzieli) dary dla poszkodowanych będzie można zostawiać w w siedzibie Stowarzyszenia Edukacyjno-Kulturalnego Impet przy ul. Kościelnej 4.

Chętni udzieleniem pomocy mogą zgłaszać się także do MOPS pod numerem telefonu – 24 721 23 71.

W sieci ruszyła także zbiórka pieniędzy, której organizatorem są "Stowarzyszenie Motocyklistów Łęczyca" oraz "Klub HDK PCK Motocykliści Łęczyca". Jak cel zbiórki obrano sobie 20 000 złotych. 

- Nie przechodźmy obojętnie obok tragedii tych rodzin. Liczy się każdy grosz! Dla nas to tak niewiele - dla nich nadzieja na lepsze jutro - mówią organizatorzy zbiórki.

Pieniądze można wpłacać w TYM MIEJSCU.