wersja testowa serwisu
  • BHP Łęczyca
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24
  • Restauracja

Wierszyki i rymowanki z przedszkolnej czytanki, czyli dorośli dzieciom z okazji ich święta

2020-06-01-Rodzice-dzieciom_v2.Film.Movie_Migawka

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami wszyscy prześcigamy się w pomysłach, co tym razem przygotować, aby sprawić radość dzieciom. Taki dylemat i mnóstwo pomysłów mieli także rodzice i wychowawczyni grupy przedszkolnej Szkoły Podstawowej Nr 1.

Co sprawi radość i co uda się zorganizować w tym nietypowym czasie? Wspólny pomysł jest taki, aby zaprezentować swym pociechom wiersze własnego dzieciństwa. A ile głów, tyle pomysłów na interpretacje treści wierszy. Przygotowania idą w najlepsze! Zachodzi tylko obawa, czy uda się dochować tajemnicy.

Projekt jest trudny do zrealizowania z racji panującej pandemii. Zanim kamery w telefonach „pójdą w ruch" trzeba odwrócić uwagę naszych ciekawskich. Jak tu sprytnie ukryć przygotowywaną niespodziankę? Trzymamy kciuki, że założony plan powiedzie się. Już nie możemy doczekać się reakcji dzieciaków.

Oprócz, tradycyjnego już, zdalnego nauczania w naszej szkole, nauczyciele podejmują szereg różnorodnych inicjatyw angażujących do działania uczniów, rodziców i instytucje. Kto powiedział, że czas kwarantanny to czas nudy? Czy na początku panującej epidemii ktokolwiek myślał, że będzie to możliwe?