wersja testowa serwisu

Wkrótce część łęczyckich obiektów sportowych będzie dostępna dla mieszkańców. Sprawdź, na jakich zasadach

Wkrótce część łęczyckich obiektów sportowych będzie dostępna dla mieszkańców. Sprawdź, na jakich zasadach
fot. Urząd Miejski w Łęczycy

Podczas konferencji prasowej Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk poinformowała, że od 4 maja (poniedziałek) rozpoczyna się stopniowy powrót do uprawiania sportu. Czynne będą niektóre obiekty sportowe, również w naszym mieście, dlatego zachęcamy do zapoznania się z informacjami, na jakich zasadach będzie można z nich korzystać.

Jak poinformowały władze Łęczycy, ze względów bezpieczeństwa, obiekty będą otwierane stopniowo.

- Orlik przy Szkole Podstawowej nr 4 będzie czynny przez 7 dni w tygodniu w godzinach 16:00 – 19:00. Stadion Miejski i boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej nr 1 będą otwarte w dni powszechne w godzinach 7:00 – 20:00. W weekendy będzie można z nich skorzystać, po uprzednim uzgodnieniu z administratorem obiektu - czytamy w komunikacie na stronach magistratu.

Pozostałe miejskie obiekty sportowe, w tym orlik przy Szkole Podstawowej nr 3 oraz korty tenisowe, na razie będą nieczynne. Natomiast na otwartych obiektach będą obowiązywać specjalne zasady.

- Na terenie obiektu znajdować się może maksymalnie 6 osób. Dzieci poniżej 13. roku życia mają obowiązek przebywania z opiekunem, którego obecność również będzie wliczana w grupę - dodają władze miasta. - Pamiętajmy także o zasadach bezpieczeństwa. Do momentu dotarcia na obiekt należy mieć zakrytą twarz (przebywając na boisku nie ma tego obowiązku), a przed wejściem oraz po wyjściu z obiekty konieczna jest dezynfekcja rąk.