wersja testowa serwisu

Włamywacz recydywista zatrzymany przez łęczyckich mundurowych. W weekend okradł dom w gminie Daszyna

261-111907
fot. KPP w Łęczycy

18 kwietnia 2020 roku policjanci wydziału kryminalni zatrzymali 35 – latka, który dzień wcześniej włamał się do jednego z domów na terenie gminy Daszyna. Jego łupem padł m.in. odkurzacz i czajnik elektryczny. Straty jakie wyrządził sięgają kilku tysięcy złotych. Podejrzany usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia. Sprawcy, który działał w warunkach powrotu do przestępstwa grozi wyższy wymiar kary.

W sobotę, 18 kwietnia policjanci zostali zawiadomieni o włamaniu do domu jednorodzinnego na terenie gminy Daszyna. Do przestępstwa doszło w nocy z 17 na 18 kwietnia. Sprawca, chcąc splądrować wnętrze budynku, najpierw wybił szybę w drzwiach, a kiedy nie udało się wejść do środka wybrał inna drogę. Podważył część rolety w oknie, po czym wybił w nim szybę.

- Z wnętrza ukradł odkurzacz, wagę łazienkową oraz czajnik elektryczny. Spłoszony alarmem uciekł. Straty, jakie wyrządził pokonując zabezpieczenia domu wstępnie właściciel wycenił na kilka tysięcy złotych, zaś wartość mienie skradzione to 1800 zł - informuje asp. Mariusz Kowalski, oficer prasowy KPP w Łęczycy.

Śledczy zajmując się sprawą skrupulatnie zbadali zebrane dowody. Na tej podstawie jeszcze tego samego dnia ustalili, iż związek z tym przestępstwem ma mieszkaniec powiatu łęczyckiego. Kiedy policjanci pojawili się w jego mieszkaniu mężczyzna miał założony opatrunek na dłoni a w splądrowanym domu zabezpieczono ślady krwi.

- 35 – latek został zatrzymany i jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem oraz dotyczący uszkodzenia mienia. Przyznał się do popełnionych przestępstw. Skradziony odkurzacz, który spieniężył w lombardzie został odzyskany przez policjantów. Teraz śledczy pracują nad odzyskaniem pozostałego mienia - dodaje oficer prasowy łęczyckiej policji. - Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. W związku z tym, że sprawca działał w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa grozi mu wyższy wymiar kary.