Włamywacze zatrzymani przez policję, usłyszeli już zarzuty. Grozi im po 10 lat więzienia

261-188878
fot. KPP w Łęczycy

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Piątku zatrzymali podejrzanego o włamanie do pomieszczenia gospodarczego i kradzież alkoholu. Kolejny przestępca, którego celem był lokal gastronomiczny wpadł w ręce kryminalnych. Podejrzani usłyszeli już zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Policjanci z łęczyckiej komendy pracowali nad wykryciem sprawców dwóch włamań. Do jednego z przestępstw doszło w miniony weekend na terenie Łęczycy, a celem sprawcy był lokal gastronomiczny. Przestępca pokonał zabezpieczenie okna budynku, a po tym jak wszedł do pomieszczenia zrabował gotówkę, telefony komórkowe oraz żywność. Kolejne zgłoszenie dotyczyło włamania, do którego doszło 11 lutego na ternie gminy Piątek. Tam, nieznany wówczas sprawca wdarł się do pomieszczenia gospodarczego. Wyrywając blaszaną ścianę wiaty znajdującej się przy jednym z dyskontów, ukradł kilka puszek piwa. Straty jakie spowodowali włamywacze podczas tych dwóch przestępstw to kilka tysięcy złotych. 

Kiedy sprawą zajęli się policjanci wydziału kryminalnego szybko wyszło na jaw, że za włamaniem do lokalu gastronomicznego stoi 24-letni mieszkaniec powiatu łęczyckiego. Działania prowadzone przez dzielnicowych z Piątku doprowadziły do ustalenia i zatrzymania kolejnego włamywacza. Okazał się nim 57-letni mężczyzna. Podejrzani usłyszeli już zarzuty dotyczące przestępstwa kradzieży z włamaniem. Za taki czyn grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Łęczycy