wersja testowa serwisu
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24
  • BHP Łęczyca
  • Restauracja

Włamywał się do samochodów, okradał ogródki działkowe. Jego łupem padła nawet ...cebula

wlamywacz-samochod

Policjanci z wydziału kryminalnego łęczyckiej komendy zatrzymali podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu. Mężczyzna odpowie za dwa włamania do pojazdów, z których skradł m.in. akumulator i kilka kilogramów cebuli oraz kradzież roweru, sprzętu wędkarskiego i dowodu osobistego. Straty jakie wyrządził podczas pięciu przestępstw sięgają ponad 2300 zł. Dodatkowo odpowie za posiadanie amfetaminy. Takie przestępstwo zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.

Od końca kwietnia do połowy maja 2020 roku policjanci zostali zawiadomieni o kilku przestępstwach dotyczących kradzieży i kradzieży z włamaniem popełnionych na terenie Łęczycy.

- Nieznany sprawca pod osłoną nocy pokonał zabezpieczenia dwóch pojazdów, z których skradł akumulator, paliwo, a nawet kilka kilogramów cebuli i pęczków włoszczyzny - informuje asp. Mariusz Kowalski, oficer prasowy KPP w Łęczycy. - Pozostałe przestępstwa dotyczyły kradzieży roweru, sprzętu wędkarskiego z terenu ogródków działkowych oraz torebki z dowodem osobistym i gotówką. Straty jakie zostały wyrządzone podczas tych pięciu czynów to ponad 2300 zł.

Śledczy pracując nad sprawą ustalili, że związek z tymi przestępstwami ma 18 – letni mieszkaniec powiatu łęczyckiego. We wtorek, 19 maja policjanci zatrzymali mężczyznę, a w trakcie jego przeszukania zabezpieczyli przy nim dilerkę z amfetaminą.

Podejrzany jeszcze tego samego dnia usłyszał dwa zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem, trzy związane z kradzieżą oraz dotyczący posiadania narkotyków. Takie przestępstwo zagrożone jest karą do 3 lat pozbawiania wolności, za kradzież z włamaniem grozi 10 lat więzienia, a za przestępstwo kradzieży 5 lat.