wersja testowa serwisu

Właściciel zakładów mięsnych "Zbyszko" zatrzymany przez policję. Jest podejrzany o oszustwa na kilka milionów złotych

Właściciel zakładów mięsnych "Zbyszko" zatrzymany przez policję. Chodzi o oszustwa na kilka milionów złotych
fot. ilustracyjne

Cztery osoby, w tym właściciel zakładów mięsnych „Zbyszko", zostało zatrzymany przez policję w związku z oszustwami na szkodę dostawców. O sprawie jako pierwsi poinformowali dziennikarze Radia Łódź.

Zarzuty oszustwa na szkodę dostawców bydła i innych towarów na łączną kwotę blisko 4,5 miliona złotych usłyszał 61-letni właściciel zakładów mięsnych „Zbyszko" - poinformowało Radio Łódź. Rewelacje te w rozmowie z dziennikarzami radia potwierdził rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi, Krzysztof Kopania.

- Doszło do przeniesienia własności 35. koni oraz źrebiąt o szacunkowej wartości przekraczającej 4,5 mln zł - mówi cytowany przez Radio Łódź, Krzysztof Kopania.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi wyjaśnia, że prowadzone w tej sprawie postępowanie ma bardzo szeroki zakres przedmiotowy i dotyczy także szeregu innych wątków związanych z działalnością zakładu.

Z dotychczas zgromadzonych dowodów - o których w rozmowie z Radiem Łódź mówił K. Kopania - wynika, że, zakłady mięsne „Zbyszko" miałby nabywać bydło z odroczonym terminem płatności, nie wywiązując się z obowiązku zapłaty. 

- Przyjęto, że 61-latek wprowadzał swoich kontrahentów w błąd, co do możliwości zrealizowania zobowiązań ze swojej strony. Dało to podstawy do sformułowania wobec niego zarzutów, dotyczących oszustwa na szkodę 95. dostawców oraz czterech innych podmiotów - dodaje Krzysztof Kopania dla Radia Łódź.

W tej sprawie zatrzymane zostały także trzy inne osoby - 40-letnia kobieta i 29- i 50-letni mężczyźni. Właścicielowi zakładu grozi 10 lat więzienia, natomiast pozostałym zatrzymany po 8 lat.