Wojewódzki konkurs „Weekend na wsi”. W puli nagród 40 tys. złotych

Wojewódzki konkurs „Weekend na wsi”. W puli nagród 40 tys. złotych
Gospodarstwo Tatanka z powiatu zgierskiego, jeden z ubiegłorocznych laureatów konkursu w kategorii „Aktywny weekend na wsi” (fot. Urząd Marszałkowski w Łodzi)

Grzegorz Schreiber, Marszałek Województwa Łódzkiego zaprasza do udziału w konkursie, który ma promować wypoczynek na wsi i gospodarstwa z wyjątkowym klimatem, kultywować lokalne tradycje i smaczną regionalną kuchnię, pokazywać Wam interesujące miejsca, obiekty i oferty turystyczne naszego województwa. Pula nagród to aż 40 tys. zł! 

W tegorocznej edycji udział mogą wziąć: właściciele gospodarstw agroturystycznych i właściciele obiektów świadczących usługi turystyczne na obszarach wiejskich województwa łódzkiego, a także wszystkie pełnoletnie osoby fizyczne, regionalne i lokalne organizacje turystyczne, jednostki samorządu terytorialnego, organizacje i stowarzyszenia oraz inne podmioty działające w sektorze turystycznym (w zależności od kategorii).

Konkurs „Weekend na Wsi – pełen smaku i atrakcji" został podzielony na 3 kategorie tematyczne:

Kategoria I - „Weekend pełen atrakcji i smaku" – zgłoszenie powinno zawierać minimum 5 zdjęć prezentujących obiekt: wygląd zewnętrzny, przestrzeń użytkową dla gości, estetykę otoczenia, propozycje spędzenia wolnego czasu i dodatkowych atutów w formie atrakcji rekreacyjnych, kulinarnych.

Kategoria II - „Aktywny weekend na wsi" - zgłoszony film powinien prezentować ofertę aktywnego spędzania wolnego czasu na obszarach wiejskich województwa łódzkiego w oparciu o zasoby infrastruktury turystycznej, edukacyjnej i kulturalnej polskiej wsi. Film powinien mieć formę relacji z pobytu.

Kategoria III - „Smaczny weekend na wsi" - film powinien prezentować obiekty opierające swoją działalność na tradycji kulinarnej polskiej wsi albo funkcjonujące na terenie województwa łódzkiego szlaki kulinarne.

Dla zwycięzców atrakcyjne nagrody finansowe!
W kategorii I 3 nagrody finansowe: I miejsce – 10 tys. zł brutto, II – 8 tys. zł, III - 6 tys. zł oraz 2 wyróżnienia po 2 tys. zł każde.
W kategorii II 3 nagrody finansowe w wysokości: I miejsce – 3 tys. zł brutto, II – 2 tys. zł, III – 1 tys. zł.
W kategorii III trzy nagrody finansowe w wysokości: I miejsce – 3 tys. zł brutto, II – 2 tys. zł, III – 1 tys. zł.

Termin nadsyłania prac mija 5 września 2022 r.

Aby wziąć udział w konkursie, należy przesłać pliki wraz z prawidłowo wypełnionym formularzem zgłoszeniowym na poniższe linki:
Kategoria I - https://chmura.lodzkie.pl/index.php/s/xB9Womp4f338d3r
Kategoria II - https://chmura.lodzkie.pl/index.php/s/ZZ6edX7JHqiSMqM
Kategoria III - https://chmura.lodzkie.pl/index.php/s/R4oawxf4no65nBT

Hasło logowania to: Konkurs22!

Szczegółowe informacje, w tym regulamin konkursu wraz z załącznikami dostępne są również pod adresem: https://lodzkie.ksow.pl/aktualnosc/konkurs-weekend-na-wsi-pelen-smaku-i-atrakcji-2022.

źródło: Urząd Marszałkowski w Łodzi