wersja testowa serwisu

Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny U-14: Nadia Jasińska z kolejnym podium

Zrzut-ekranu-2021-02-16-o-14.49.46
fot. MMKT Łęczyca

Płock, dawne nasze województwo, to zupełnie nowe miejsce na mapie polskiego tenisa młodzieżowego pod szyldem Polskiego Związku Tenisowego. W ostatni weekend na nowym, trzykortowym krytym obiekcie odbył się kolejny Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Młodzików.

Tym samym Nadia Jasińska, 11-letnia zawodniczka MMKT Łęczyca i uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęczycy, mogła spróbować swych sił w rywalizacji ze starszymi koleżankami, grającymi dużo mocniejszą piłką i na wiele wyższym poziomie.

Po dwudniowej rywalizacji systemem grupowym, w ostatecznym podsumowaniu Nadia - po wygraniu trzech meczy w swojej grupie - znalazła się w fazie finałowej o miejsca I-III, wspólnie z najlepszymi dziewczynkami z innych grup. Tym samym trzeciego dnia rozegrała kolejne dwa mecze, walcząc o pierwsze miejsce.

- Niestety w tych pojedynkach zabrakło już trochę umiejętności, zwłaszcza taktycznych. Obie starsze - 13–14 letnie rywalki okazały się zbyt mocne, zarówno fizycznie, ale przede wszystkim taktycznie i mentalnie. Mimo tego 3 miejsce w turnieju, kolejne dobre doświadczenie z optymizmem na przyszłość - podkreśla Grzegorz Jasiński z MMKT Łęczyca.

Za dwa tygodnie w Bielsku Białej odbędą się przełożone ze stycznia Mistrzostwa Polski U-12.

- Zdrowie jak na razie dopisuje, forma chyba niezła, a po drodze jeszcze kolejne dwa turnieje ze starszymi dziewczynami i budowanie rankingu na przyszłość. Nadia już wkrótce w marcu powinna być na ok. 70 miejscu w rankingu U-14, natomiast do lat 12 jest obecnie na 18 pozycji, mając zapewniony udział w turnieju głównym Mistrzostw Polski - dodaje Grzegorz Jasiński.

fot. MMKT Łęczyca