wersja testowa serwisu

Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 1 w Łodzi partnerem strategicznym Lotnika Łęczyca

DB6B4C44-1B0F-42EF-8542-5CD476A04A47

Siatkarze Lotnika Łęczyca mecze ligowe w Nowym Roku rozpoczną z Partnerem Strategicznym, którym zostały Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 1 w Łodzi!

- Bardzo się cieszymy, że pozyskaliśmy tak stabilnego partnera. Umowa została podpisana do końca obecnego sezonu, ale mamy nadzieję na dłuższą współpracę - mówi Robert Łukasiewicz, trener Lotnika Łęczyca. - Jest to kolejny krok w odbudowie łęczyckiej siatkówki po historycznym awansie do II Ligi w ubiegłym roku.

Pierwszy mecz z nowym partnerem łęczycanie zagrają już w najbliższą sobotę, 11 stycznia. W hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 4 w Łęczycy, Lotnik podejmie drużynę SMS PZPS III Spałą. Początek spotkania o godzinie 16:00. Zapraszamy!

O nowym partnerze strategicznym Lotnika Łęczyca:
Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 wchodzą w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej, to jedna z wiodących firm europejskich branży lotniczej realizująca usługi dla Lotnictwa Sił Zbrojnych RP. Firma  znana jest na rynku lokalnym, krajowym i zagranicznym dzięki działalności, która obejmuje:


• naprawy, obsługi i modernizacje śmigłowców: Mi-8, Mi-14, Mi-17, Mi-24, W-3 Sokół oraz Kaman SH-2G

• remonty główne silników lotniczych SO-3/W oraz silników rodziny TW3-117 (III s. M, MT, W)

• remonty główne agregatów i wyposażenia samolotów PZL-130 „ORLIK", MiG-29, TS-11,
SU-22, An-2

• obsługi okresowe samolotów TS-11 „ISKRA".

Współpraca WZL-1 z firmami zachodnimi pozwoliła na dostosowanie śmigłowców do standardów NATO. Wiązało się to z instalacją nowego sprzętu m.in. radiostacji lotniczych, zabudową nowoczesnych systemów nawigacyjnych oraz urządzeń obrony pasywnej i balistycznej na śmigłowcach, co ułatwiło załogom interoperacyjność z siłami wojsk NATO oraz udział w akcjach bojowych w Afganistanie, Czadzie i Iraku.


W ramach projektów badawczo - rozwojowych nawiązano współpracę z Instytutem Lotnictwa oraz Instytutem Techniczny Wojsk Lotniczych, realizując m.in. projekt całkowicie polskiego śmigłowca bezzałogowego do zadań specjalnych o autonomicznym układzie sterowania - ILX-27.


Spółka świadczy również usługi w zakresie produkcji kompozytów, produkcji wiązek, pokryć galwanicznych i lakierniczych, metrologii, obróbki mechanicznej, badań nieniszczących i wielu innych.


W świetle nowo pojawiających się perspektyw i towarzyszącym im zmianom, Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 stanowią doskonałą bazę obsługowo-naprawczą dla nowych platform śmigłowcowych. W związku z tym, priorytetami Spółki  jest utworzenie sprawnie działającego centrum serwisowego nowej wielozadaniowej platformy śmigłowcowej, pozyskiwanej przez Ministerstwo Obrony Narodowej RP, i centrum serwisowania nowego śmigłowca uderzeniowego. Spółka gotowa jest podjąć się produkcji śmigłowca wielozadaniowego i uderzeniowego, jak również ich wyposażenia oraz komponentów, nie rezygnując z dotychczasowego profilu działalności, a w związku z tym prowadząc działania, zmierzające  do pozyskania nowych klientów, którym świadczyć będzie usługi w zakresie remontów, serwisowania
i modernizacji śmigłowców rodziny Mi.